TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Wild Lapsang

Wild Lapsang
Wild Lapsang (Wuyi Yesheng Zhengshan Xiaozhong) – wyśmienita, zaskakująca czarna herbata pochodząca ze zdziczałych krzewów rosnących poza plantacją. 
 
Dziki Lapsang okazał się dla nas niemałym zaskoczeniem. Po pierwsze – nie ma w nim najczęściej spotykanych w herbacie Zhengshan Xiaozhong nut czekoladowych lub kakaowych. Ich miejsce zajmuje złożona owocowość, z wyczuwalnym smakiem cytrusów, co nie zdarza się często w przypadku herbat czarnych. Dzięki temu herbata zostawia w przełyku przyjemny, orzeźwiający posmak. Także wygląd liścia nie jest typowy, gdyż jest on zdecydowanie większy.
 
Osoby poszukujące w tej herbacie cech charakterystycznych dla Zhengshan Xiaozhong mogą więc poczuć się rozczarowane – dziki Lapsang ma jednak wiele do zaoferowania w zamian!
Jak w większości tradycyjnie obrabianych herbat Lapsang/Zhengshan Xiaozhong wysokiej jakości, liście nie mają mocno dymnego, wędzonego aromatu.
Ponieważ krzewy herbaciane wykorzystane do produkcji tej herbaty nie rosną na terenie konwencjonalnie uprawianej plantacji, są czyste pod względem zawartości środków ochrony roślin i nawozów sztucznych.
 
Pochodzenie: Góry Wuyi, prowincja Fujian, Chiny
Zbiory: 2015
 
Parzenie:
Chociaż można oczywiście parzyć tę herbatę jak każdą inną czarną, najlepsze efekty otrzymuje się przygotowując ją w stylu gongfu cha; zalecamy wtedy użycie 5g liści na 100ml wody i krótkie parzenia, poczynając od 20 sekund w pierwszym parzeniu i kolejne stopniowo wydłużając. 
 
 
akcesoria:
region:
zbiory:

Wild Lapsang

wyprzedany

10g - 12 zł wyprzedany
25g - 27,50 zł wyprzedany
50g - 54,50 zł wyprzedany
100g - 109 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5 1 5 0
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane