TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

​Wakocha Yakushima Organic

​Wakocha Yakushima Organic
herbata:
region:
japonia, kagoshima
zbiory:
letnie/second flush
Wakōcha Yakushima Organic – czarna herbata japońska z południowej wyspy Yakushima. Wysokiej klasy herbata uprawiana ekologicznie.

To modelowy przykład dobrej czarnej herbaty japońskiej. Producenci bardzo umiejętnie wydobyli charakterystyczne cechy szczepu benifūki, najczęściej stosowanego do produkcji czarnej herbaty w Japonii. Jest to zatem herbata o owocowym, wytrawnym, kwaskowym profilu smakowym. Niesie przede wszystkim skojarzenia z wiśniami i owocami leśnymi, ale można doszukać się też słodkich, pieczonych nut aromatycznych. Jest to przy tym herbata mocna, która naszym zdaniem szczególnie przypadnie do gustu fanom dobrych herbat indyjskich. 

Yakushima znajduje się na samym południu prefektury Kagoshima – to miejsce o pięknej przyrodzie, gdzie powietrze, ziemia i woda są czyste. Ponadto, herbata ta pochodzi z certyfikowanych ekologicznych upraw – nie stosuje się na niej sztucznych nawozów i środków ochrony roślin.

Czarna herbata, stanowiąc tylko 2,5% całkowitej produkcji herbaty w Japonii, jest nadal produktem bardzo niszowym. Aby dowiedzieć się więcej o czarnych herbatach japońskich, zapraszamy do lektury naszego artykułu (kliknij w link, aby otworzyć).

Pochodzenie: Japonia, prefektura Kagoshima, Yakushima
Kultywar: benifūki
Parzenie
4 g / 250 ml
90-95°C
2-3 min
2 parzenia

​Wakocha Yakushima Organic

smak
     
5.00
aromat
     
5.00
10g - 10 pln
25g - 24 pln
50g - 46,50 pln
100g - 93 pln
dostawa: od 10 pln, wysyłka ekspresowa, darmowa dostawa od 150 pln,
za granicę za 65 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
5.00 1 5 0
Oskar smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Osobiście przyznaję, moja 2 ulubiona Japońska herbata zaraz po Shincha Sōfū 2020 (Która jest na 1 miejscu) w tej Wakocha, której jeszcze nikt nie ocenił, zapach skojarzył mi się ze słodkością i leśnymi klimatami, wyczuwalne są owoce leśne w smaku połączone z posmakiem "kawy zbożowej". Atutem którym uważam za plus jest leśny zapach tej czarnej herbaty, który jest charakterystyczny dla Wyspy Yakushima w Japonii (W wyspie Yakushima w głównej mierze stanowią lasy)
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane