TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 100 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Taiwan Wuyi Hong Shui Bingcha 2018

Taiwan Wuyi Hong Shui Bingcha 2018
herbata:
region:
Tajwan, Nantou
zbiory:
wiosenne/first flush, 2018
Taiwan Wuyi Hong Shui Bingcha 2018 – odważne smaki zawarte w odważnej formie. Prasowany w ciastko oolong tajwański przeznaczony do długiego leżakowania.

Złożony, wielowarstwowy smak, który w pełni ujawnia się dopiero na przestrzeni wielu parzeń tej samej porcji liści. Pierwsze wrażenie: herbata mocna, bardzo aromatyczna, ale z wyraźnie zaznaczoną cierpkością i nutą mineralno-kwaskową, charakterystyczną dla kultywaru Wuyi. Po tych intensywnych pierwszych doznaniach zaskakuje subtelny ziołowo-owocowy posmak, który bardzo długo utrzymuje się w ustach. Można mieć nadzieję, że kiedy kilka lat leżakowania wygładzi wszystkie ostre krawędzie tej herbaty, otrzymamy naprawdę wyjątkowego oolonga – takie jest założenie jego twórców.

Herbata powstała z tego samego materiału, co tak bardzo lubiany, klasyczny oolong Wuyi Hong Shui oferowany przez nas od około 2 lat. W tym roku producenci zdecydowali się na odważny krok stworzenia tylko herbaty prasowanej w formę „ciastek”.

Hong Shui, dosłownie „czerwona woda”, to ogólna nazwa dla mocniej utlenianych i palonych oolongów tajwańskich.

Krzewy wykorzystane do stworzenia tej herbaty są potomstwem bliżej nieokreślonych kultywarów zaimportowanych na Tajwan z chińskiej prowincji Fujian na początku XX wieku. Obecnie stosowane są coraz rzadziej, gdyż ich uprawa i obróbka wymaga większego wkładu pracy ludzkiej. Liście zostały poddane mistrzowskiemu, kilkukrotnemu paleniu w piecu. 

Zbiory: kwiecień 2018
Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Beishan (北山) 
Kultywar: Wuyi Zhong (武夷種)
 
Parzenie
4-5g / 250ml wody
90-95°C
I parzenie 1 min; II 1 min; III 2 min; IV 5 min
Co najmniej 3 parzenia.
Zalecamy parzenie w stylu gongfu cha, używając około 5 g liści na 100 ml wody. Pierwsze parzenie ok. 20 sekund, II 20 sekund, III 30 sekund. Kolejne stopniowo wydłużamy.

Taiwan Wuyi Hong Shui Bingcha 2018

smak
     
5.00
aromat
     
5.00
dostawa: od 7 pln, darmowa dostawa od 100 pln, wysyłka ekspresowa do 24h,
za granicę za 36 pln (stały koszt)
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-sb 10-20.00
OPINIE
5.00 1 5 0
Krzysiek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbata zdecydowanie warta uwagi. Po spróbowaniu zastanawiam się czy nie kupić sobie całego ciastka. Już zapach suchych liści jest bardzo intensywny, owocowo-kwiatowy. Pierwsze łyki herbaty zachwycają odurzającą owocowością i słodyczą aby później przerodzić się w nieco bardziej roślinne klimaty, jakiś liści, cieżkich do nazwania. Pod koniec łagodnie ściąga na języku a po przełknięciu rzeczywiście jakby powodowała intesywniejsze wydzielanie się śliny. W teksuturze napar nie jest jakiś zwalający z nóg, bardzo zbalansowany, przyjemny.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane