TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Taiwan Wuyi Hong Shui Bingcha 2018

Taiwan Wuyi Hong Shui Bingcha 2018
Taiwan Wuyi Hong Shui Bingcha 2018 – odważne smaki zawarte w odważnej formie. Prasowany w ciastko oolong tajwański przeznaczony do długiego leżakowania.

Złożony, wielowarstwowy smak, który w pełni ujawnia się dopiero na przestrzeni wielu parzeń tej samej porcji liści. Pierwsze wrażenie: herbata mocna, bardzo aromatyczna, ale z wyraźnie zaznaczoną cierpkością i nutą mineralno-kwaskową, charakterystyczną dla kultywaru Wuyi. Po tych intensywnych pierwszych doznaniach zaskakuje subtelny ziołowo-owocowy posmak, który bardzo długo utrzymuje się w ustach. Można mieć nadzieję, że kiedy kilka lat leżakowania wygładzi wszystkie ostre krawędzie tej herbaty, otrzymamy naprawdę wyjątkowego oolonga – takie jest założenie jego twórców.

Herbata powstała z tego samego materiału, co tak bardzo lubiany, klasyczny oolong Wuyi Hong Shui oferowany przez nas od około 2 lat. W tym roku producenci zdecydowali się na odważny krok stworzenia tylko herbaty prasowanej w formę „ciastek”.

Hong Shui, dosłownie „czerwona woda”, to ogólna nazwa dla mocniej utlenianych i palonych oolongów tajwańskich.

Krzewy wykorzystane do stworzenia tej herbaty są potomstwem bliżej nieokreślonych kultywarów zaimportowanych na Tajwan z chińskiej prowincji Fujian na początku XX wieku. Obecnie stosowane są coraz rzadziej, gdyż ich uprawa i obróbka wymaga większego wkładu pracy ludzkiej. Liście zostały poddane mistrzowskiemu, kilkukrotnemu paleniu w piecu. 

Zbiory: kwiecień 2018
Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Beishan (北山) 
Kultywar: Wuyi Zhong (武夷種)
 
akcesoria:
region:

Taiwan Wuyi Hong Shui Bingcha 2018

ocena
     
5.00

wyprzedany

10g - 17 zł wyprzedany
25g - 41 zł wyprzedany
100g - 158 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 1 5 0
Krzysiek 14.04.2019 ocena  
     
5.00
Herbata zdecydowanie warta uwagi. Po spróbowaniu zastanawiam się czy nie kupić sobie całego ciastka. Już zapach suchych liści jest bardzo intensywny, owocowo-kwiatowy. Pierwsze łyki herbaty zachwycają odurzającą owocowością i słodyczą aby później przerodzić się w nieco bardziej roślinne klimaty, jakiś liści, cieżkich do nazwania. Pod koniec łagodnie ściąga na języku a po przełknięciu rzeczywiście jakby powodowała intesywniejsze wydzielanie się śliny. W teksuturze napar nie jest jakiś zwalający z nóg, bardzo zbalansowany, przyjemny.
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane