TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 10 zł, do darmowej brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

​Taiping Hou Kui 2020

​Taiping Hou Kui 2020
Taiping Hou Kui 2020 – jedna z najsłynniejszych chińskich herbat zielonych. Rzadko spotykany oryginał z rdzennego regionu produkcji.

Liście i napar mają delikatny czysty aromat – w Chinach często przyrównywany do zapachu orchidei, chociaż  wyczuwalna jest tu też nuta arbuza. Smak słodki, lekko warzywny, lekko morski. Prawdziwa przyjemność z picia tej herbaty zaczyna się jednak kilka chwil po przełknięciu, kiedy aromat wraca w wydychanym nosem powietrzu, a na podniebieniu i w przełyku pojawia się tak zwana „powracająca słodycz” i trudny do określenia, a charakterystyczny dla tego gatunku posmak. Bardzo wyrafinowana i ulotna herbata – niemal dokładne przeciwieństwo ordynarnych podróbek sprzedawanych pod nazwą Taiping Hou Kui, które niestety zalały zachodni rynek. Podkreślamy, że jest to herbata bardzo delikatna – dla amatorów lekkich smaków, którzy lubią dokładnie wsłuchiwać się w historie, które herbata ma do opowiedzenia. 

Liście są węższe, mniejsze, mniej rozciągnięte niż w większości herbat podających się za Hou Kui, a które w rzeczywistości powinny nazywać się Bu Jian. Na większości sprasowanych pędów widoczny jest pąk i dwa liście. Hou Kui zbierany jest w nietypowym standardzie „pąk i trzy liście”, ale w procesie sortowania trzeci i jednocześnie najbardziej rozwinięty z liści jest usuwany. Gdzieniegdzie, w wyniku niedokładnego sortowania, liść ten może być pominięty i trafić do ostatecznego produktu.

Herbata tu prezentowana pochodzi z okolic jeziora Taiping, czyli z regionu, gdzie narodził się ten styl herbaty. Produkcja ręczna wspomagana maszynowo. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Anhui, okolice jeziora Taiping
Zbiory: połowa kwietnia 2020
Kultywar: Shi Da
Parzenie
6-8g / 250 ml
~85-90°C
I parzenie 2,5 min; II 2,5 min; III 4-5 min; IV 8-10 min
3-4 parzenia
Zalecamy parzenie w szklanym naczyniu bez pokrywki. III i IV parzenie może być wykonane z użyciem wrzątku.

​Taiping Hou Kui 2020

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

czekamy na dostawę

10g - 21 zł czekamy na dostawę
25g - 49 zł czekamy na dostawę
50g - 95 zł czekamy na dostawę
100g - 190 zł czekamy na dostawę
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 zł, darmowa dostawa w Polsce od 150 zł, EUROPA za 45 zł, USA za 85 zł, zobacz szczegóły dostawy, płatności i zwrotu >>
opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
5.00 1 5 0
Aneta smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Myślałam, że nic nie pobije Long Jinga, ale Taiping Hou Kui nie daje o sobie zapomnieć. Herbata wydajna, lubiąca wyższe temperatury. Najlepsza zielona.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane