TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Si Ji Chun Dongpian Hong Oolong 2021

Si Ji Chun Dongpian Hong Oolong 2021
NOWOŚĆ
herbata:
region:
smak:
aromat:
Si Ji Chun Dongpian Hong Oolong 2021 – słodki czerwony oolong, czyli oolong o stopniu utlenienia zbliżonym do herbaty czarnej. Zimowy zbiór dongpian z początku roku! 

Ta herbata pozytywnie zaskoczyła nas swoją słodyczą i łagodnością. To herbata o prostym profilu smakowym, ale po prostu bardzo smaczna. Ma wyraźne nuty miodowe i owocowe. Spodoba się wszystkim fanom lekkich tajwańskich herbat czarnych. Czerwony oolong to stosunkowo nowy styl herbaty, który swoim smakiem łączy herbaty oolong i czarne (hongcha). Do jego produkcji świetnie nadaje się herbata rosnąca w niższych partiach Tajwanu. 

Dongpian (冬片) oznacza małe pączki, które czasem krzewy herbaciane wypuszczają, gdy „budzą się” się na krótko z zimowej hibernacji. Ma to miejsce w latach, gdy zima jest stosunkowo ciepła, czyli ostatnio coraz częściej. Takie herbaty charakteryzują się pięknym aromatem i delikatnym umami.  

Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Mingjian
Zbiory: pierwsza połowa stycznia 2021
Kultywar: sijichun

 
Parzenie
5g / 250ml wody
90-96°C
I parzenie 2,5 min
II 3 min
III 6-8 min
3 parzenia
Nadaje się też do parzenia w stylu gongfu cha: 5g / 100 ml, wrzątek, pierwsze parzenie 40 sekund, drugie 30 s, kolejne wydłużamy.
przeglądane