TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Qingjing Bai Hao Oolong 2016

Qingjing Bai Hao Oolong 2016
Qingjing Bai Hao Oolong 2016 – nietypowy, wysokogórski oolong w stylu bai hao, uprawiany zgodnie z zasadami rolnictwa naturalnego. Herbata bardzo oddalona od mainstreamu. 

Cytrusowo-miodowy smak i kwiatowy finisz. Posmak owocowy, z wybijającymi się nutami gruszki i brzoskwini. Oolong mocno utleniany, ale stosunkowo nisko jak na bai hao. W związku z tym jest nieco lżejszy i pozbawiony ostrzejszych nut smakowych – dla jednych będzie to zaleta, dla innych wada. 

Herbata powstała w ramach eksperymentu – młode liście i pąki zostały poddane przetwarzaniu jak herbaty baozhong „w starym stylu”. Efektem jest unikalna, trudna do zaklasyfikowania herbata. W końcu samo określenie „wysokogórski oolong bai hao” jest oksymoronem, gdyż bai hao to z założenia herbata nizinna. Najważniejszy niech pozostanie jednak smak – pełny i słodki. Nie do przegapienia dla wszystkich fanów oolonga bai hao. 
Liście wykorzystane do stworzenia tej herbaty pochodzą z ogrodu pozostawionego na 7 lat bez opieki, gdzie krzewy rosną w warunkach zbliżonych do naturalnych, bez użycia jakichkolwiek środków ochrony roślin czy nawozów sztucznych.

Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Qingjing
Kultywar: Qingxin wulong 
Zbiory: połowa czerwca 2016

Herbata oryginalnie pakowana na Tajwanie w torebki o masie 50g netto.
akcesoria:
region:

Qingjing Bai Hao Oolong 2016

ocena
     
5.00

wyprzedany

10g - 17,50 zł wyprzedany
25g - 42 zł wyprzedany
50g - 84 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Karol 13.05.2019 ocena  
     
5.00
Najlepszy wynalazek od czasu wymyślenia gumki na ołówkach. Smakuje deserowo.
Szymon 22.04.2019 ocena  
     
5.00
Otwierając opakowanie, spotkałem mieszankę kawowo-orzechowego zapachu z delikatną cytrynową nutą. Doświadczenie trochę spoza świata oolongów. Zastanawiałem się, co będzie po zaparzeniu. Choć w wodzie zapach cytrusów nasila się, to w aromacie czuć, kojarzące mi się z oolongami ciepłe nuty. W smaku również wybijają się cytrusy, ale pozytywnie, bo bez agresywnej kwaśności. Towarzyszy im złożoność orzecha, słodkości i kwiatów. Ciekawe przeżycie, bo trudno mi powiedzieć, czy wybrałbym tę herbatę, by orzeźwić się w ciepły dzień, czy też by odgonić zimny wieczór. Myślę, że warto spróbować, bo to niecodzienny oolong, ale przy tym to nie herbata dla poszukiwaczy mocnych wrażeń.
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane