TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Oolong „Stuletni Ogród” 2023

lekko palony oolong Dong Ding ze starych krzewów

Oolong „Stuletni Ogród” 2023
Oolong „Stuletni Ogród” 2023 – herbata oolong pochodząca – dosłownie jak wskazuje nazwa – z ogrodu herbacianego, gdzie rosną krzewy w wieku ponad stu lat. Gładka, delikatna i głęboka. Zbiór zimowy 2023.  Liście przeszły tradycyjne dla herbat Dong Ding palenie nad węglem drzewny. Stopień palenia bardzo lekki. 

Delikatna, aromatyczna herbata o dużej cielistości gładkiej strukturze naparu. W smaku i aromacie przeważają nuty owoców tropikalnych, ale można też wyczuć trochę miodowej słodyczy i polne zioła. W przypadku tej herbaty, bardziej niż o smaku, powinno mówić się ogólnie o odczuciach, bo to one ujawniają, z jakim rarytasem mamy do czynienia. Długi posmak w postaci powracającej słodyczy, sięgający głęboko do przełyku. Charakterystyczne uczucie nawilżenia i lepkości w ustach – ta herbata, nawet bardzo mocno zaparzona, nie pozostawi szorstkości i cierpkości. To herbata Dong Ding w wersji lekko palonej, o średnim stopniu utlenienia liści. 

Oolong ten pochodzi z ogrodu herbacianego w Lugu. W ogrodzie tym rośnie około 20 różnych szczepów herbaty, zasadzonych na przestrzeni ponad stu lat jego istnienia. Wszystkie te szczepy są mieszane, co nadaje herbacie niespotykanego bogactwa smaku. Twórcą tej herbaty i spadkobiercą stuletniego ogrodu jest pan Huayin Chen. Herbaty tego producenta są cenione na Tajwanie i poza nim. 

Sztandarowym „produktem” Stuletniego Ogrodu pana Chena jest palona herbata Dong Ding. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z herbatą przed paleniem, w tym roku dostępną tylko na specjalne zamówienie. Cała reszta zostaje poddana paleniu nad węglem drzewnym z longanu i staje się jednym z najlepszych oolongów Dong Ding na Tajwanie. 

Herbaty ze stuletniego ogrodu uprawiane są z małą ingerencją, bez użycia sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Liście są tu zbierane stosunkowo późno, bo tylko dłuższy czas wzrostu pozwala uzyskać unikalny smak i styl herbat pana Chena. Niestety oznacza to także, że krzewy są bardziej narażone na atak insektów, co znacznie zmniejsza plony i podwyższa cenę. 

Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Lugu
Zbiory: listopad 2023
Kultywary: krzewy wyrosłe z ziaren, mieszane szczepy

Herbata oryginalnie pakowana na Tajwanie w próżniowe torebki zawierające 25g liści. Opcja 10g to próbka pakowana w nasze torebki firmowe. 

Uwaga! oryginalna torebka opieczętowana po chińsku jest jako herbata jesienna. Jest to błąd, wewnątrz znajduje się herbata zimowa.
Parzenie
4-5g / 250ml wody
95°C
I parzenie ~2-3 min; II 3-5 min; III 10 min+
3 parzenia
Zdecydowanie zalecamy parzenie w stylu gongfu: proponujemy użycie 5-6g liści na 100 ml wody i rozpoczęcie serii parzeń od około 60 sekund. Drugie i trzecie parzenie może trwać po 30 sekund, natomiast od czwartego zaczynamy wydłużać parzenia. Parzenie w stylu „europejskim” nie wydobędzie pełnych walorów tej herbaty.

Oolong „Stuletni Ogród” 2023

lekko palony oolong Dong Ding ze starych krzewów

smak
     
5.00
aromat
     
4.00
10g - 45 zł
25g - 100 zł
50g - 200 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.50 1 5 0
Jacek 16.12.2018 smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Wyśmienity oolong
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane