TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Mengding Gan Lu 2023

zielona herbata „Słodka Rosa” z Syczuanu

Mengding Gan Lu 2023
Mengding Gan Lu 2023 (蒙顶甘露) – „Słodka Rosa”, najsłynniejsza herbata prowincji Syczuan. Tradycyjna, ekskluzywna, autentyczna i pyszna.
 
Świeży i słodki aromat, kojarzący się z wiosennymi kwiatami i arbuzem.  To delikatna herbata wybitnej jakości. Liście są młode i malutkie, pokryte srebrnym meszkiem, zbierane w standardzie jeden pąk i jeden liść, czasem jeden pąk i dwa liście. 
 
Zebrane liście tej herbaty zostawiane są na całą noc do długiego więdnięcia, a rano poddawane procesowi zatrzymania oksydacji poprzez prażenie na woku podgrzanym do temperatury ponad 200°C. Potem herbata ponownie rozkładana jest na bambusowych matach, a po południu i wieczorem znów dwukrotnie prażona w niższej temperaturze. 
 
Mówiąc, że jest to herbata z Mengding, naprawdę mamy to na myśli.  Prawdopodobnie właśnie na zboczach góry Meng powstały pierwsze regularne ogrody herbaciane na świecie.
Do tego jest to herbata ręcznie zbierana i tradycyjnie przetwarzana, produkowana z krzewów starej, tradycyjnej syczuańskiej odmiany (Lao Chuan Cha). Zielone herbaty zbierane przed Świętem Wielkiej Jasności (清明节), czyli 5. kwietnia, są najbardziej cenione.
 
Zbiory: marzec 2023
Kultywar: Lao Chuan Cha (老川茶)
 
Parzenie
4g/250ml wody
ok. 80ºC
I parzenie 1,5-2 min;
II 2-3 min;
III 4-5 min
3 parzenia

Mengding Gan Lu 2023

zielona herbata „Słodka Rosa” z Syczuanu

smak
     
4.29
aromat
     
4.29
25g - 28 zł
50g - 49 zł
100g - 98 zł
wysyłka: w ciągu 2-4 dni roboczych zamów przez telefon   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.29 7 5 0
Dorota smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
piękne liście, świeży smak, lekko warzywna ale na tyle, że mi smakuje. Mocno warzywnych nie lubię ale ta, ze swoją świeżością powinna posmakować każdemu bo jest lekka i przyjemna.
Paweł | DrFelix smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbata ma bardzo ładne listki, zarówno przed jak i po zaparzeniu. Pierwsze parzenie było bardzo mleczne, kilka kolejnych miało delikatną pikantność, kojarzyła się z pokrzywą. Prócz tych dwóch rzeczy, jest bardzo zbliżona do herbaty Long Jing - świeża, warzywna, groszkowa.
Jakub smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Herbata ma piękną formę, lecz smak mnie lekko zawiódł- nie jestem fanem warzywnych aromatów
Olga smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Liście herbaty przepiękne, drobniutkie. Aromat roślinny, zapowiadający kremowość, nieco prażone nuty. W smaku jednak mimo, że kremowa, to bardzo świeża, z subtelnie wyczuwalną kwiatowością. Po zapachu spodziewałam się, że będzie cięższa. Nie jest to mój typ herbaty, ale wielki plus za świeżość i lekkość.
Herbert smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Czasami pijąc ta herbatę czułem wyraźnie przyjemny posmak budyniu. Zero goryczek. Smaczna.
Marcin smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Herbata moim zdaniem ma smak jak było to opisane w poprzedniej opinii podobny do ekskluzywnego gunpowdera. Jest w niej też warzywność. Ta wybija się na pierwsze miejsce przy metodzie cold brew.
Piotr smak  
     
3.00     aromat  
     
2.00
W moim odczuciu jest to ekskluzywny Gun Powder (herbata, którą najbardziej mi przypomina w profilu smakowym) o bardzo zredukowanej goryczce.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane