TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Kusenaoshi Seledynowe

stojak do chasena

Kusenaoshi Seledynowe
Kusenaoshi Seledynowe (czyt. ksenaośi) – przydatne ceramiczne akcesorium, które zapobiega odkształcaniu pręcików chasena (bambusowej trzepaczki do herbaty matcha).
 
Kusenaoshi (zwane też po prostu naoshi lub chasen naoshi) zapobiega odkształcaniu się chasenu. Po umyciu wilgotny chasen umieszcza się na kusenaoshi pręcikami do dołu i dociska, dzięki czemu pręciki nie schodzą się ku środkowi chasena. Chociaż często kusenaoshi określane jest mianem „stojaka na chasen”, to nie jest to do końca prawidłowe określenie, bo nie służy do długiego przechowywania chasena na nim. 
 
Po japońsku kuse oznacza wypaczenie, skrzywienie lub zły nawyk, natomiast człon naoshi bierze się od czasownika naosu, czyli „naprawiać”. 

Kusenaoshi nie jest koniecznym akcesorium do przygotowania herbaty matcha, ale pomaga przedłużyć żywotność chasenów, więc polecamy jego zakup osobom często przygotowującym matcha w tradycyjny sposób. W przypadku braku kusenaoshi trzeba pamiętać, aby przechowywać chasen pręcikami do góry, z dala od źródeł ciepła. Chasen będzie nam służyć dłużej, jeśli przed każdym użyciem dokładnie go zwilżymy do zmiękczenia pręcików.  

Wysokość: 7 cm
Średnica w najszerszym miejscu: 6 cm
Kolor: seledynowy

Aby zobaczyć wykorzystanie kusenaoshi w praktyce zachęcamy do obejrzenia naszego filmiku na YouTubie.
przeglądane