TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Elephant Sheng Pu-erh 2021

wyrazisty i świeży, z przyjemnym posmakiem

Elephant Sheng Pu-erh 2021
NOWOŚĆ
Elephant Sheng Pu-erh 2021 – surowy (sheng) pu-erh* z letniego zbioru. Świeży i wyrazisty, z przyjemnym posmakiem. Prasowany w małe „ciastka” o masie 100g.

Propozycja przede wszystkim dla osób rozpoczynających znajomość z surowymi herbatami pu-erh. Jako herbata ze zbioru letniego ma umiarkowaną moc. Smak jest cierpko-słodki, ziołowy z akcentami owocowymi. Bardzo przyjemny, cukierkowo słodki posmak z nutą mango. 

Aby ograniczyć cierpkość należy trzymać się krótkich parzeń w stylu gongfu, lub lekko obniżyć temperaturę parzenia. Młoda herbata sheng pu-erh jest technicznie herbatą zieloną, więc trafi też w gusta osób lubiących intensywne zielone herbaty.

Latem 2021 roku w prowincji Yunnan szerokim echem odbił się długi przemarsz rodziny słoni. Słonie są zwierzętami bardzo ważnymi w kulturze chińskiej, więc ich powrót do Yunnanu jest przyjmowany z wielką radością. Najsłynniejsze zdjęcie tych słoni zostało zrobione, kiedy postanowiły wykorzystać pole herbaty w pobliżu Kunmingu jako tymczasową sypialnię. Właśnie do tego zdjęcia nawiązuje opakowanie tej herbaty, także zebranej w sezonie letnim roku 2021.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Pu’er
Zbiory: lato 2021
Odmiana krzewu: yunnańska odmiana wielkolistna (Yunnan Da Ye Zhong 云南大叶种)

Opcja 100g to całe „ciastko” w oryginalnym opakowaniu. Przy wyborze opcji 25 i 50g herbata zostanie zapakowana w nasze firmowe torebki.

*Herbata pu-erh jest też spotykana w Polsce pod błędną nazwą „czerwona herbata”.
Przeczytaj nasze wprowadzenie do herbat pu-erh.
herbata:
aromat:
region:
Parzenie
5g / 100 ml (styl gongfu)
90-96°C
krótkie parzenia, zaczynając od około 10 sekund i stopniowo wydłużając
ok. 8 parzeń
Decydując się na parzenie w większym czajniczku, zalecamy parzyć tę herbatę tak, jak parzylibyśmy zieloną herbatę z Yunnanu.
przeglądane