TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Dong Ding Traditional Special 2021

Dong Ding Traditional Special 2021
NOWOŚĆ
Dong Ding Traditional Special 2021 – herbata będąca ucieleśnieniem tradycyjnego oolonga z Dong Ding. Przetwarzana przez jednego z najbardziej respektowanych „mistrzów herbacianych” w Lugu. 
 
To herbata średnio utleniana i pieczona w średnim stopniu. Dzięki temu nie utraciła swojej świeżości, a przy tym umiarkowane prażenie wydobyło bardzo przyjemną i niebanalną słodycz. Zapach suchych liści jest lekko karmelowy, ale także nienachalny. Posmak może zaś kojarzyć się ze złożonymi nutami owocowymi, a perfekcyjnie wykonane palenie wnosi akcenty kadzidlane. Nie lada gratka dla miłośników delikatniejszych, wysublimowanych smaków. 
 
Herbata jest mieszanką z 3 ogrodów z Lugu, znajdujących się na płaskowyżu Dong Ding i wokół niego. Za obróbkę odpowiada pan Su, członek jednej z pierwszych rodzin zajmujących się uprawą herbaty na zboczach góry Dong Ding. Pan Su jest lokalnie bardzo ceniony jako mistrz tradycyjnej obróbki oolongów - większość obecnie dostępnych na rynku herbat Dong Ding albo nie jest palona, albo palona jest intensywniej. Herbaty pana Su zachowały starszy styl średniego palenia. 
 
Kultywar: głównie qingxin
Zbiory i obróbka: wiosna 2021
 
 
Parzenie
5g/250ml wody
96°C (wrzątek)
I parzenie 2 minuty;
II 1 min;
III 3 min; IV 5 min
3-4 parzenia
Parzenie w stylu gongfu (zalecane):
5g/100ml, wrzątek
I parzenie 40s; II 20s; III 30s; IV 50s; V 80s; VI 2 min; VII 3 min
przeglądane