TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Zhuni Bale 115ml

Czajniczek Yixing Zhuni Bale 115ml
Czajniczek Yixing Zhuni Bale 115ml – nieszkliwiony czajniczek ze słynnej gliny z miasta Yixing. Klasyczny kształt „owocu gujawy”.

Czajniczek w stylu bale 芭乐, czyli w kształcie owocu gujawy. To jeden z klasycznych stylów czajniczka z Yixing, będący wariantem najbardziej znanego z czajniczków, czyli shuiping. Czajniczek wytworzony tak zwaną metodą „pół-ręczną”, czyli budowany z płatów gliny, ale z użyciem form ułatwiających ich kształtowanie. 

Wykonany ze świetnej jakości sezonowanej cynobrowej gliny lao zhu ni. Czajniczek ze studia pani Huang Dan w Yixing. U nasady dzióbka znajduje się filtr w postaci 7 dziurek wydrążonych w korpusie. Na denku standardowa pieczęć 中国宜兴 (Chiny, Yixing). Jakość wykonania jest ogólnie co najmniej dobra, ale w niektórych czajniczkach można spotkać małe wady, niewpływające na użytkowanie, typowe dla produkcji seryjnej, jak na przykład uchwyt pokrywki lekko przesunięty względem środka pokrywki. 

Glina zhu ni jest bardzo uniwersalna, mało chłonna, więc czajniczek ten nada się do większości herbat parzonych w stylu gongfu cha. Najlepiej jednak działa z herbatami oolong, które wymagają wysokiej temperatury parzenia, a jednocześnie nie chcemy utracić ich aromatów stosując bardziej porowatą glinę. 

Pojemność: 115 ml
Masa: 102 g
Długość (dzióbek-rączka): 11,5 cm
Wysokość z pokrywką: 7 cm
Prędkość wylewania naparu: 10 sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W szesnastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Przed pierwszym użyciem zalecamy kilkukrotne przelanie wrzątkiem. 
 
akcesoria:
przeglądane