TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – Shuiping 110 ml

Czajniczek Yixing – Shuiping 110 ml
Czajniczek Yixing – Shuiping 110 ml– oryginalny czajniczek z glinki purpurowej (zisha 紫砂) z miasta Yixing. Bardzo precyzyjne wykonanie, a przede wszystkim wspaniałej jakości glina.

To czajniczek w najbardziej klasycznym i uniwersalnym ze wszystkich kształtów, czyli shuiping (水平). Jest także w bardzo standardowym rozmiarze, jednym z najczęstszych i najczęściej wybieranych przez herbaciarzy. Idealny do parzenia herbaty dla 2-3 osób, lub ewentualnie do sesji w pojedynkę. Został wykonany z gliny sezonowanej przez długie lata. Ten konkretny podtyp glinki purpurowej nazywany jest qingshuini (清水泥). Czajniczek ten dobrze nadaje się do parzenia wszystkich rodzajów herbaty przygotowywanych metodą gongfu cha – oolong, pu-erh, heicha i herbat czarnych (hongcha). U nasady dzióbka sitko w postaci 7 dziurek wydrążonych bezpośrednio w glinie. Bardzo dobrze dopasowana pokrywka, stabilny strumień wody, nie kapie przy przelewaniu. Wykonany ręcznie z pomocą form. Nie jako odlew, lecz z plastrów gliny.

Czajniczki z glinki purpurowej z Yixing od setek lat uznawane są za najlepsze czajniczki do herbaty. W małym stopniu mogą pozytywnie wpływać na smak parzonej w nich herbaty. 

Pojemność: 105-110 ml
Masa: 104 g
Szybkość wylewania naparu: ok. 10 sekund
Wymiary: 11,3 cm (dzióbek-rączka) x 6,7 cm (wysokość z pokrywką)
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W czternastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką.
akcesoria:
przeglądane