TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – Panhu 180 ml

Czajniczek Yixing – Panhu 180 ml
Czajniczek Yixing – Panhu 180 ml – oryginalny czajniczek z glinki purpurowej (zisha 紫砂) z miasta Yixing. Elegancki czajniczek o bardzo dobrej jakości wykonania, a jeszcze lepszej jakości gliny, z której został wykonany.

Styl lub kształt tego czajniczka nazywany jest panhu (潘壶). Nazwa pochodzi od nazwiska kolekcjonera czajniczków z dynastii Qing, który miał zlecić wykonanie czajniczka w tym kształcie. To nieco większy czajniczek, idealny do parzenia herbaty w stylu gongfu dla maksymalnie 4-5 osób. Wykonany z glinki purpurowej typu dicaoqing (底糟青). Czajniczek ten dobrze nadaje się do parzenia wszystkich rodzajów herbaty przygotowywanych metodą gongfu cha – oolong, pu-erh, heicha i herbat czarnych (hongcha). U nasady dzióbka sitko w postaci 7 dziurek wydrążonych bezpośrednio w glinie. Bardzo dobrze dopasowana pokrywka, stabilny strumień wody, nie kapie przy przelewaniu. 

Czajniczki z glinki purpurowej z Yixing od setek lat uznawane są za najlepsze czajniczki do herbaty. W małym stopniu mogą pozytywnie wpływać na smak parzonej w nich herbaty. 

Pojemność: 180 ml
Masa: 164 g
Szybkość wylewania naparu: ok. 16 sekund
Wymiary: 12,6 cm (dzióbek-rączka) x 8 cm (wysokość z pokrywką)
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W trzynastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką.
akcesoria:
przeglądane