TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Fuding Xin Gongyi Baicha 2019

biała herbata w nowym stylu

Fuding Xin Gongyi Baicha 2019
Fuding Xin Gongyi Baicha 2019 – nowy styl herbaty białej o dojrzałym smaku, ciemnych liściach, ciemnej barwie naparu i wyrazistym aromacie. 

Aromat suchych liści – dojrzały, lekko kwaskowy, owocowy. Parzona w większym czajniczku, przez kilka minut, ma smak wyraźnie owocowy i ziołowy. Przygotowana w gaiwanie w stylu gongfu cha oferuje w pierwszych parzeniach nuty kwiatowe (różane) i waniliowe, a dopiero w kolejnych parzeniach na pierwszy plan wychodzą cięższe smaki owocowe. Naprawdę smaczna herbata! 

Xin Gongyi Baicha znaczy „nowa technika [produkcji] herbaty białej”. Częściej znajdziecie tego typu herbatę pod zupełnie inną nazwą – sprzedawaną jako biała herbata vintage, w wieku od kilku do kilkunastu lat, w zależności od… kreatywności sprzedawcy. Niestety, białe herbaty typu xin gongyi często wykorzystywane są jako podróbki długo sezonowanej białej herbaty. Nie chcemy dołączać do tego procederu, dlatego szczerze sprzedajemy ją jako to, czym naprawdę jest – nowym stylem herbaty białej. 

Prezentowana herbata pochodzi z Fuding, co dosyć istotne, bo jest to miejsce produkcji najbardziej klasycznej białej herbaty i bardzo dba się tam o jakość, czystość i autentyczność produkowanej herbaty. W całości została wykonana z kultywaru Fuding dahao, co też jest ciekawostką, bo białe herbaty z Fuding to najczęściej mieszanka kultywarów dahao i dabai.


Pochodzenie: Chiny, prowincja Fujian, Fuding
Kultywar: Fuding dahao 
Zbiory: 2019 rok

Pierwsza herbata xing gongyi powstała już w roku 1968 na potrzeby rynku hongkońskiego. Charakteryzowała się tym, że jej proces więdnięcia był krótki, następnie przechodziła bardzo delikatne zwijanie liści, a finalnie suszenie w wysokiej temperaturze. Taki proces produkcji stawia ją na pograniczu herbaty białej i czarnej, gdyż podstawowymi założeniami białej herbaty jest to, że nie przechodzi zwijania ani obróbki w wysokiej temperaturze. Jednak prezentowana tutaj herbata też nie jest dokładnie tym, czym pierwsza xin gongyi z roku 1968. Raczej nie przechodzi ona zwijania, a jej suszenie na pewno nie przebiega w wysokiej temperaturze. Występuje za to istotna różnica na etapie więdnięcia, czyli wstępnego suszenia świeżych liści. Klasyczna herbata biała rozkładana jest w cienką warstwę, aby odpowiednio szybko mogła wytracać wilgoć. W przypadku tej herbaty liście są celowo układane w grubszą warstwę, przez co wolniej wytracają wilgoć, a procesy utleniania (lub będąc bardziej dokładnym – ciemnienia enzymatycznego) postępują w większym stopniu. Efektem jest herbata o ciemnej barwie, dająca też dosyć ciemny napar. W dużej mierze przypomina zatem klasyczną białą herbatę, która przeszła wieloletnie sezonowanie. Trzeba dużego doświadczenia, żeby odróżnić herbatę produkowaną w tym stylu od herbaty sezonowanej. Dlatego zachęcamy do uważnej degustacji tej herbaty, żeby poznać, zrozumieć i zapamiętać smak białej herbaty postarzanej „przyspieszoną” metodą.
aromat:
region:
zbiory:
Parzenie
4g / 250 ml
90-96°C
I parzenie 2,5-4 minuty
II parzenie 4-8 minut
2 parzenia
Doskonale nadaje się także do parzenia w gaiwanie w stylu gongfu cha.

Fuding Xin Gongyi Baicha 2019

biała herbata w nowym stylu

smak
     
5.00
aromat
     
5.00
25g - 20 zł
50g - 37 zł
100g - 74 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 1 5 0
Dorota smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
smaczna herbata z pogranicza białej i czarnej, smakuje świeżo i owocowo, lekka kwaskowość. Piękny zapach liści.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane