TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Nan Gua

Czajniczek Yixing Nan Gua

Czajniczek Yixing Nan Gua - Czajniczek został wykonany z bardzo dobrej jakości glinki zisha (czyt. dzy-sza) przez chińskiego artystę. Mistrz nadał mu niepowtarzalny kształ.

Pojemność 380 ml sprawia, że jest to idealny czajniczek na towarzyskie spotkania przy herbacie. Jest on największym tego typu czajniczkiem w naszej ofercie.

Czajniczki Yixing są idealne do parzenia chińskich herbat. W tym przypadku, ze względu na kształt polecany jest szczególnie przy wulongach, szczególnie lekko oksydowanych z prowincji Fujian, czy z Taiwanu, które mają drobno zwinięte listki. Nadaje się on również do parzenia różnego rodzaju prasowanych pu’erów.

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Polecane jest również, by w czajniczku raz przeznaczonym do danego typu herbaty nie parzyć innych gatunków (np. gdy już parzymy w nim lekko oksydowane wulongi, nie powinniśmy parzyć silnie oksydowanych herbat, jak wulongi z Wuyi, czy fermentowane pu’ery).


akcesoria:
przeglądane