TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 10 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 10 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Darjeeling Puttabong Musc SF 2020

Darjeeling Puttabong Musc SF 2020
herbata:
region:
smak:
aromat:
Darjeeling Puttabong Musc SF 2020 – klasyczna czarna herbata darjeeling second flush wysokiej jakości, z cenionego i lubianego przez naszych klientów ogrodu Puttabong. Uprawa organiczna. 

Intensywna herbata o typowym dla darjeelingów second flush aromacie i smaku dojrzałych owoców, z wyraźnie zaznaczonymi nutami winogron szczepu muscat. Silne body, nuty korzenne i drzewne. Napar o odcieniu ciemnej czerwieni wpadającej w złoto i brąz. To mocna i pełna herbata, która na pewno zachwyci fanów klasycznego smaku darjeelingów z letniego zbioru.

Latem, przy korzystnych warunkach pogodowych, krzewy herbaciane w Dardżylingu atakowane są przez drobne zielone robaczki, których ugryzienia wywołują reakcję obronną rośliny, co finalnie pozytywnie wpływa na smak. To ten sam mechanizm, który występuje w najwyższej klasy oolongach Bai Hao z Tajwanu. Odpowiednio przetworzona herbata, która była zaatakowana przez Empoasca flavescens, będzie miała nuty winogron szczepu muscat. Według producentów, prezentowana tu herbata jest szczególnie reprezentatywna pod tym względem, więc została nazwana „Musc”.

Pochodzenie: Indie, dystrykt Dardżyling, ogród Puttabong
Zbiory: początek czerwca 2020
Szczep krzewu: odmiana chińska
Numer Partii: DJ-113/20

O ogrodzie Puttabong:
Nazwa tego ogrodu oznacza dosłownie „Dom Zielonych Liści”. Puttabong został założony na północ od miasta Darjeeling już w roku 1852 i razem z ogrodem Steinthal dzierży miano najstarszego ogrodu w Dardżylingu. Pierwsze krzewy zostały tu posadzone przez pioniera herbaty w Dardżylingu, dra Campbella. Ogród Puttabong wchodzi w skład większego kompleksu ogrodów o nazwie Tukvar. Na terenie tego ogrodu występują bardzo duże różnice wysokości – w najniższym punkcie 450 m n.p.m., a w najwyższym 1980 m n.p.m.  
Parzenie
4 g / 250 ml
90-95°C
I 2,5-3 minuty; II ok. 5 minut
2 parzenia

Darjeeling Puttabong Musc SF 2020

czekamy na dostawę

25g - 24 zł czekamy na dostawę
50g - 46 zł czekamy na dostawę
100g - 92 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 2-3 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane