TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Darjeeling Puttabong Musc SF 2020

Darjeeling Puttabong Musc SF 2020
Darjeeling Puttabong Musc SF 2020 – klasyczna czarna herbata darjeeling second flush wysokiej jakości, z cenionego i lubianego przez naszych klientów ogrodu Puttabong. Uprawa organiczna. 

Intensywna herbata o typowym dla darjeelingów second flush aromacie i smaku dojrzałych owoców, z wyraźnie zaznaczonymi nutami winogron szczepu muscat. Silne body, nuty korzenne i drzewne. Napar o odcieniu ciemnej czerwieni wpadającej w złoto i brąz. To mocna i pełna herbata, która na pewno zachwyci fanów klasycznego smaku darjeelingów z letniego zbioru.

Latem, przy korzystnych warunkach pogodowych, krzewy herbaciane w Dardżylingu atakowane są przez drobne zielone robaczki, których ugryzienia wywołują reakcję obronną rośliny, co finalnie pozytywnie wpływa na smak. To ten sam mechanizm, który występuje w najwyższej klasy oolongach Bai Hao z Tajwanu. Odpowiednio przetworzona herbata, która była zaatakowana przez Empoasca flavescens, będzie miała nuty winogron szczepu muscat. Według producentów, prezentowana tu herbata jest szczególnie reprezentatywna pod tym względem, więc została nazwana „Musc”.

Pochodzenie: Indie, dystrykt Dardżyling, ogród Puttabong
Zbiory: początek czerwca 2020
Szczep krzewu: odmiana chińska
Numer Partii: DJ-113/20

O ogrodzie Puttabong:
Nazwa tego ogrodu oznacza dosłownie „Dom Zielonych Liści”. Puttabong został założony na północ od miasta Darjeeling już w roku 1852 i razem z ogrodem Steinthal dzierży miano najstarszego ogrodu w Dardżylingu. Pierwsze krzewy zostały tu posadzone przez pioniera herbaty w Dardżylingu, dra Campbella. Ogród Puttabong wchodzi w skład większego kompleksu ogrodów o nazwie Tukvar. Na terenie tego ogrodu występują bardzo duże różnice wysokości – w najniższym punkcie 450 m n.p.m., a w najwyższym 1980 m n.p.m.  
akcesoria:
smak:
aromat:
region:

Darjeeling Puttabong Musc SF 2020

wyprzedany

25g - 24 zł wyprzedany
50g - 46 zł wyprzedany
100g - 92 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5 1 5 0
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane