TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – jiangponi xishi 290 ml

Czajniczek Yixing – jiangponi xishi 290 ml
NOWOŚĆ
Czajniczek Yixing – jiangponi xishi 290 ml – czajniczek z czerwonej glinki jiangponi w popularnym i lubianym stylu Xishi. 

Czajniczek z czerwonej gliny jiangponi najlepiej nada się do parzenia palonych herbat oolong,  herbat pu'er każdego typu oraz herbat czarnych, ale ostateczna decyzja o tym, do jakiej herbaty zostanie on przeznaczony, musi zostać podjęta po próbach zaparzenia w nim różnych herbat. Jest to glina, która szybko nabiera eleganckiej patyny, ale nawet jako nowa ma już ładny połysk. 

Pojemność 290 ml sprawia, że ten czajniczek najlepiej nada się do dłuższego parzenia herbat, przy małych proporcjach liści do ilości wody. Używając tak dużego czajniczka do parzenia w stylu gongfu cha można rozważyć wlewanie wody do niższego poziomu, niż do jego całkowitej pojemności. 

Styl tego czajniczka – Xishi (chn. 西施) – to jeden z najbardziej klasycznych kształtów. Nazwę zawdzięcza cesarskiej konkubinie Xishi, słynącej ze swojego piękna. Kształt tego czajniczka ma być odwzorowaniem jej piersi. Styl Xishi charakteryzuje się krótkim dzióbkiem i okrągłym kształtem korpusu.

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W długiej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Polecane jest również, by w czajniczku raz przeznaczonym do danego typu herbaty nie parzyć innych gatunków (np. gdy już parzymy w nim lekko oksydowane wulongi, nie powinniśmy parzyć silnie oksydowanych herbat, jak wulongi z Wuyi, czy pu’ery).

Pojemność: ok. 290 ml
Masa: 227 g
Szybkość wylewania naparu: ok. 10 s 
Wymiary: 14 cm (dzióbek-rączka) x 7,8 cm (wysokość z pokrywką)
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing
przeglądane