TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – jiangponi zhupiao 110 ml

Czajniczek Yixing – jiangponi zhupiao
Czajniczek Yixing – jiangponi zhupiao 110 ml  – czajniczek z wyśmienitej jakości czerwonej glinki jiangponi (红降坡). Kształt jest ciekawą wariacją jednego z najbardziej klasycznych wzorów czajniczków yixing – shipiao (石瓢).  Absolutnie mistrzowska jakość wykonania. 
 
Pojemność to 110 ml idealna dla 2-3 osób lub do sesji w pojedynkę. kształt zhupiao 竹瓢 („bambusowa chochla”) jest dosyć rzadko spotykanym wariantem czajniczka shipiao 石瓢 („kamienna chochla”). W shipiao ścianki są proste, a w zhupiao wygięte, wklęsłe. Ścianki czajniczka zdobione są przez ręcznie rzeźbiony motyw roślinny, który może się różnić w zależności od egzemplarza. Pieczęcie autora na denku, pod pokrywką i na wewnętrznej ściance czajniczka.  Korpus, dzióbek i rączka wykonane ręcznie, pokrywka z pomocą formy. Nie jako odlew, lecz z plastrów gliny. Tak zwana produkcja „pół-ręczna”.

Czajniczek z czerwonej gliny jiangponi najlepiej nada się do parzenia palonych oolongów, pu'erów każdego typu oraz herbat czarnych, ale ostateczna decyzja o tym, do jakiej herbaty zostanie on przeznaczony, musi zostać podjęta po próbach zaparzenia w nim różnych herbat. Jest to glina, która szybko nabiera eleganckiej patyny, ale nawet jako nowa ma już ładny połysk.

Autor: Zou Rong 邹荣
Pojemność: 105-110 ml
Masa: ok. 114 g
Szybkość wylewania naparu: ok. 8-9 sekund
Wymiary: 10,6 cm (dzióbek-rączka) x 5,5 cm (wysokość z pokrywką)
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, YixingCzajniczki z glinki purpurowej z Yixing od setek lat uznawane są za najlepsze czajniczki do herbaty. W małym stopniu mogą pozytywnie wpływać na smak parzonej w nich herbaty. 

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W czternastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką.
przeglądane