TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Gongdeng

Czajniczek Yixing Gongdeng
Czajniczek Yixing Gongdeng – oryginalna glinka i precyzyjne wykonanie. Świetny stosunek ceny do jakości!
 
Pokrywka jest niemal perfekcyjnie dopasowana do korpusu, a strumień wody jest precyzyjny i niezaburzony. Bardzo klasyczny kształt (styl Gōngdēng – 宫灯 – „pałacowa latarnia"), który wygodnie leży w dłoni. Pojemność idealna na kilkuosobowe spotkania przy herbacie, lub samotne sesje, kiedy mamy ochotę napić się nieco więcej herbaty.

Autorka czajniczka: Xu Ping (徐萍)
Artystka młodego pokolenia, urodzona w 1978 roku w rodzinie zajmującej się produkcją czajniczków z purpurowej glinki z Yixing. Dorastając w takiej atmosferze otrzymywała wiele cennych wskazówek od uznanych mistrzów ceramiki chińskiej i wcześnie zdobyła ogólnokrajowe uznanie, zdobywając swoją pierwszą nagrodę już w roku 2003 (srebrna nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki w Szanghaju). W kolejnych latach, wraz z następnymi nagrodami na ważnych krajowych wystawach, zapewniła sobie miejsce w grupie ceramików uznawanych za najbardziej utalentowynych artystów młodego pokolenia.
 
Dbając o swojego Yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Polecane jest również, by w czajniczku raz przeznaczonym do danego typu herbaty nie parzyć innych gatunków (np. gdy już parzymy w nim lekko oksydowane wulongi, nie powinniśmy parzyć silnie oksydowanych herbat, jak wulongi z Wuyi, czy pu’ery).
 
Pojemność: 190 ml
Długość całkowita: 13,3 cm
Wysokość całkowita: 7,5 cm
Szerokość korpusu: 8,5 cm
Waga: 165g
 
Uwaga! Dostępna tylko jedna sztuka.
akcesoria:
przeglądane