TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Ceylon Moragalla

Ceylon Moragalla
Ceylon Moragalla – rośnie blisko oceanu, na południu wyspy, w regionie Ruhuna. Plantacje położone są poniżej 60 m n.p.m na terenach o wyższym zasoleniu gleby. Dzięki temu smak herbaty nabiera unikalnego charakteru. Z krzewu zrywane są tylko dwa lub trzy liście i pączek. Następnie liście trafiają do fabryki Moragalla, gdzie zostają poddane obróbce.

Ceylon Moragalla to w naszej opinii najlepsza herbata cejlońska dostępna w naszej stałej ofercie. Dobrze zachowane liści świadczą o pieczołowitej obróbce, co można wyczuć w delikatnym i zbalansowanym naparze. Dobrze wytrzymuje nawet niedbałe, długie parzenie. Aromatyczna, słodkawa, o klasycznym cejlońskim profilu smakowym. 

Kraj pochodzenia: Sri Lanka, region Ruhuna (prowincja południowa), plantacja Moragalla
herbata:
Parzenie
4-5 g / 250 ml
96 ºC
1-3 min.
Liście można zalewać wrzątkiem i parzyć ok. 2 min. Jednak ciekawszy smak uda się wydobyć parząc susz w stylu gongfu cha.

Ceylon Moragalla

smak
     
4.33
aromat
     
3.67
50g - 12,50 zł
100g - 25 zł
200g - 50 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.00 3 5 0
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Rzeczywiście przypomina w dużym stopniu herbatę czarną (można się nawet pomylić...). Przy parzeniu Gongfu jest bardzo wydajna, i na prawdę przyjemna w odbiorze. Z czystym sumieniem polecam ją nie tylko fanom czarnych cejlońskich herbat.
Maciej smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Wygląd suszu faktycznie może sugerować oolonga, jednak po zaparzeniu nie ma złudzeń, że to dobra, ale jednak tylko czarna herbata.
Piotr K. smak  
     
4.00     aromat  
     
3.00
Bardzo ładne liście, suche też przyjemnie pachną, ale nie zauważyłem, żeby przekładało się to na smak. Trzeba ją mocno przycisnąć, żeby wydobyć pełnię, aromatem nie zachwyca. Na pewno nie będę powtarzał, raczej wrócę do Ruhuna Golden Garden.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane