TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 pln ; dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 7 pln, do darmowej brakuje 150 pln
do zapłaty 0 pln
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Ceylon Moragalla

Ceylon Moragalla
herbata:
region:
Cejlon (Sri Lanka)
Ceylon Moragalla – herbata rośnie blisko oceanu na południu wyspy w regionie Ruhuna. Plantacje położone są poniżej 60 m n.p.m na terenach o wyższym zasoleniu gleby. Dzięki temu smak herbaty nabiera unikalnego charakteru. Z krzewu zrywane są tylko dwa lub trzy liście i pączek. Następnie liście trafiają do fabryki Moragalla, gdzie zostają poddane obróbce.

Producent podaje, że jest to herbata typu oolong, jednak wygląd liści i smak naparu bardziej kojarzą się z dobrze nam znanymi cejlońskimi herbatami czarnymi. Proponujemy potraktować tę herbatę jako pewną ciekawostkę i podczas parzenia zachęcamy do eksperymentów. Liście można zalewać wrzątkiem jak czarną herbatę i parzyć ok. 2 min. Jednak ciekawszy smak uda się wydobyć parząc susz w stylu gongfu cha. Wówczas do małego czajniczka wrzucamy więcej liści i robimy serię krótszych ok. 1 min. zalań. Bez względu na sposób przygotowania napar jest pełny i zrównoważony, z wyraźnym słodkawym posmakiem. Ceylon Moragalla to warta uwagi, dobrej jakości herbata dostępna w rozsądnej cenie. 

Kraj pochodzenia: Ruhuna, Sri Lanka.
Parzenie
4-5 g / 250 ml
96 ºC
1-3 min.
Liście można zalewać wrzątkiem jak czarną herbatę i parzyć ok. 2 min. Jednak ciekawszy smak uda się wydobyć parząc susz w stylu gongfu cha.

Ceylon Moragalla

smak
     
4.50
aromat
     
4.00
50g - 12,50 pln
100g - 25 pln
200g - 50 pln
dostawa: wysyłka ekspresowa od 10 pln, darmowa dostawa w Polsce od 150 pln, EUROPA za 45 pln, USA za 85 pln
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-17.00
OPINIE
4.25 2 5 0
Łukasz smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Rzeczywiście przypomina w dużym stopniu herbatę czarną (można się nawet pomylić...). Przy parzeniu Gongfu jest bardzo wydajna, i na prawdę przyjemna w odbiorze. Z czystym sumieniem polecam ją nie tylko fanom czarnych cejlońskich herbat.
Maciej smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Wygląd suszu faktycznie może sugerować oolonga, jednak po zaparzeniu nie ma złudzeń, że to dobra, ale jednak tylko czarna herbata.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane