TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Bi Luo Chun 2023

jedna z najsłynniejszych herbat zielonych

Bi Luo Chun 2023
Bi Luo Chun 2023 (碧螺春) – jedna z najsłynniejszych herbat zielonych na świecie. Piękny kwiatowy aromat i wyraźny, słodkawy smak.
 
Cieszymy się, że możemy Państwu zaoferować herbatę Bi Luo Chun naprawdę dobrej jakości. Listki są młode i małe, z dużą ilością srebrnego meszku, co jest znakiem rozpoznawczym Bi Luo Chun. Skutkuje to lekko mętnym naparem, bo meszek odrywa się od liści jako drobny pyłek. Aromat liści kojarzy się z łąką i kwiatami, szczególnie z frezjami. To herbata o stosunkowo intensywnym smaku, ale tegoroczny Bi Luo Chun, zbiór z wiosny 2023, jest delikatniejszy niż zeszłoroczny. Zostawia długi, słodkawy posmak w całych ustach i przełyku. Pobudzająca i pełna. 
 
Oferowana tu herbata nie pochodzi ze ścisłego rdzennego rejonu produkcji Bi Luo Chun, czyli półwyspu Dongshan czy wyspy Xishan na jeziorze Tai Hu, ale jest to w dalszym ciągu oryginalny Bi Luo Chum z prowincji Jiangsu, z wybrzeży jeziora Tai Hu.  To wczesny zbiór „ming qian”, czyli zebrany przed świętem Qingmingjie, które uznawane jest za graniczną datę powstawania najlepszej herbaty Bi Luo Chun.
 
 
Zbiory: marzec 2023
Parzenie
4-5g/250ml wody
~75-80°C
I 1-2 min;
II 1-2 min;
III 2-4 min
3 parzenia
Zalecamy parzyć tę herbatę w szklanym lub porcelanowym naczyniu, bez przykrycia, wrzucając liście do wody, a nie zalewając je. Bi Luo Chun daje mętny napar z dużą ilością zawieszonego pyłku (srebrny meszek oderwany od liści), więc przy przelewaniu tej herbaty najlepiej nie używać sitka. Należy poczekać, aż liście osiądą na dnie, a następnie bardzo powoli przelać napar. Jeśli liście Bi Luo Chun nie opadają na dno, to znak, że użyliśmy wody o zbyt niskiej temperaturze.

Bi Luo Chun 2023

jedna z najsłynniejszych herbat zielonych

smak
     
5.00
aromat
     
4.50

czekamy na dostawę

10g - 22 zł czekamy na dostawę
25g - 45 zł czekamy na dostawę
50g - 99 zł czekamy na dostawę
100g - 198 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.75 6 5 0
Dorota smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo dobra, trochę umami, orzeźwiająca, raczej słodka. Każdemu będzie smakować
Jarek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Pyszna herbatka! Słodziutka orzeźwiająca i pachnąca. Parzyłem w gaiwanie pod przykryciem i nie odczułem jakichś mocniejszych cierpkości. Polecam, wysokiej jakości herbatka.
Antonina smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Porównywałam wersję chińską i tajwańską Bi Luo Chun. Wersja tajwańska Sanxia urzekła mnie swoim aromatem od pierwszego parzenia i dalej urzeka delikatnym aromatem nawet przy czwartym, czy nawet piątym parzeniu. Smak jest bardzo delikatny, ale nadal pyszny. To największa różnica i niestety rozczarowanie tą, chińską wersją. Pierwsze dwa parzenia są tak samo pyszne, ale potem zaczyna pachnieć i smakować tak...gloniasto-trawiasto. Moim zdaniem wersja Sanxia to lepszy wybór. A do tego spróbowałam ostatnio Sejak, która jest herbatą koreańską i ma zaskakująco podobny aromat do Bi Luo Chun i jest bardzo przystępna cenowo - polecam spróbować fanom takiego profilu smakowego :)
Paulina smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo delikatna, słodka. Listki pięknie opadają na dno po wrzuceniu do wody, aż przyjemnie patrzeć:) Smaczna, warto spróbować jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji.
Gustaw smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo wysokiej jakości herbata, naprawdę warta swojej ceny. Wspaniałe kwiatowe nuty z lekkim umami.
Bartek smak  
     
5.00     aromat  
     
3.00
Bardzo miłe zaskoczenie przy tej cenie - bardzo smaczne, słodkie, jarzynowe nuty, z lekką goryczką przy końcu. Zapach mniej wyczuwalny. Przy trzecim parzeniu wciąż jest moc. Polecam.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane