TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Baoshan Wu Ke Shu 2016

Baoshan Wu Ke Shu 2016
Baoshan Wu Ke Shu 2016 (宝山五棵树 „Pięć drzew z Baoshan”) – młody, surowy pu-erh z Baoshan w zachodniej części prowincji Yunnan. Wykonany z liści tylko 5 wyselekcjonowanych drzew herbacianych i wyprodukowany w ilości 5 kg. 
 
Pu-erh, który jest drastycznym kontrastem dla produkcji fabrycznych. Wytwarzany ręcznie i prasowany metodą tradycyjną, przy użyciu ciężkich kamieni. Cała partia tej herbaty składa się z liści pięciu starych drzew herbacianych (zwanych często gǔshù 古树). 
 
W aromacie i smaku dominują owoce tropikalne. Jak przystało na młodą herbatę pu-erh, przy dłuższym parzeniu goryczka jest wyraźna, ale posmak długi i kwiatowy. Pu-erhy z Baoshan charakteryzują się jednak niższą goryczką, niż te z bardziej znanych regionów produkcyjnych na południu Yunnanu. 
 
Za jedyny mankament tej herbaty można uznać dosyć mocne prasowanie – nadal jest jednak słabsze, niż w herbatach pu-erh prasowanych w formę gniazda (tuo cha). Ze względu na ten fakt, oraz na małą dostępność tej herbaty, zdecydowaliśmy się sprzedawać ją tylko jako pełne ciastka, bez możliwości zakupienia próbki. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Baoshan
Zbiory: wiosna 2016
Odmiana krzewu: yunnańska odmiana wielkolistna
akcesoria:
region:
przeglądane