KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Zhengyan Beidou Dahongpao 2017

Zhengyan Beidou Dahongpao 2017

Aromat:
     
(ocena: 0/5)
Smak:
     
(ocena: 0/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Zhengyan Beidou Dahongpao 2017 (正岩北斗大红袍) – oolong skalny z wewnętrznej części gór Wuyi (zhengyan), bezpośredni potomek sześciu legendarnych krzewów Dahongpao.
 
Klasyczny smak dobrych herbat skalnych, z charakterystycznym mineralnym posmakiem i aksamitną strukturą naparu. Liście są mocno i wielokrotnie palone, co szczególnie wyczuwalne jest w pierwszym parzeniu. W kolejnych parzeniach objawia się pełnia karmelowej słodyczy i kwiatowy aromat.
 
Beidou to jeden z trzech szczepów (obok Qi Dan i Que She), które są bezpośrednimi potomkami sześciu krzewów-matek Da Hong Pao. Odmiana ta została wyhodowana przez pana Yao Yueminga (姚月明), który w latach 50. podjął próbę klonowania Dahongpao i w sekrecie kontynuował swoje badania przez okres Rewolucji Kulturalnej. Pijąc Beidou jesteśmy prawdopodobnie najbliżej smaku oryginalnego Dahongpao, które jest niedostępne dla nas, zwykłych śmiertelników. 
 
Zbiory: maj 2017
Kultywar: Beidou Yihao (北斗一号)
Sposoby parzenia
6-7g/100ml
96°C (wrzątek)
10s+
Herbatę zalecamy parzyć w stylu gongfu cha, stosując serię wielu krótkich parzeń.
Oceny i opinie
Nikt jeszcze nie komentował tego produktu
Rekomendacje
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test