KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
White Nepal Sakhira

White Nepal Sakhira

Aromat:
     
(ocena: 5/5)
Smak:
     
(ocena: 5/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
White Nepal Sakhira – delikatna biała herbata z wyselekcjonowanych młodych listków. Prosto z czystej, wysokogórskiej plantacji.
 
Choć same suche liście tego nie zapowiadają, bo zalaniu herbata okazuje się być bardzo aromatyczna. W smaku delikatna, roślinna, z nienachalnymi akcentami kwiatowymi i ziołowymi oraz skórką jabłka. Zostawia wyraźny posmak na tyłach podniebienia. Listki charakteryzują się niezwykle pieczołowitą selekcją w standardzie 1 pąk i 2 liście.
 
Plantacja Sakhira została założona w roku 2000 przez grupę drobnych farmerów herbacianych. Nazwa ogrodu powstała poprzez połączenie pierwszych liter nazwy miejscowej – Sakhejung Hill Range. Sakhira zlokalizowana jest na wysokości od 1500 do 1750 m n.p.m.
 
Wszystkie wysokogórskie herbaty nepalskie uprawiane są bez zastosowania sztucznych środków ochrony roślin oraz nawozów syntetycznych. Chociaż ta herbata z ogrodu Sakhira nie posiada certyfikatu upraw ekologicznych, jest w stu procentach „czysta”.
 
Pochodzenie: Nepal, dystrykt Ilam, Sakhejung

Zobacz nasz filmik o herbatach z Nepalu!

 

 
Sposoby parzenia
4-5g/200ml wody
85°C - 90°C
2-3 min
Oceny i opinie
Wspaniała biała herbata o niesamowitym smaku i aromacie, zdecydowanie do powtórzenia
Michał Kulik | 17.07.2017
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test