TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Wakocha Benifuki

Wakocha Benifuki
Wakōcha Benifūki  [czyt. łakocia benifuki ;-)] – japońska herbata czarna z ekologicznych upraw!
 
Pyszna herbata czarna o kuszącym zapachu skórki chleba i dojrzałych, ciemnych owoców, wśród których na pierwszy plan wysuwa się wiśnia. Stosunkowo intensywna, ale zrównoważona. Obowiązkowa pozycja dla tych, którzy w herbatach czarnych zawsze szukają czegoś nowego i „czegoś więcej”.
 
Ponieważ 95% japońskiej produkcji herbat stanowią herbaty zielone, japońską herbatę czarną można uznać za niemałą ciekawostkę. Tym bardziej cieszymy się, że oferowana przez nas Benifūki Wakōcha reprezentuje w smaku to, co naszym zdaniem najbardziej charakterystyczne dla japońskich herbat czarnych!
Warto odnotować fakt, że herbata jest certyfikowana zarówno japońskimi, jak i europejskimi certyfikatami ekologicznych upraw.
 
Kultywar: Benifūki
To szczep wpisany do oficjalnego rejestru japońskich kultywarów herbaty w roku 1993, rozwijany od lat 60. Powstał poprzez skrzyżowanie kultywaru benihomare (krzew o asamskim rodowodzie) z krzewem z Dardżylingu. Opracowany specjalnie z myślą o tworzeniu z niego herbat czarnych. Okazało się także, że ma silne właściwości antyalergiczne, więc obecnie chętnie wykorzystywany jest również do produkcji herbat zielonych. Mimo to, pod względem aspektów smakowych najlepiej sprawdza się właśnie w herbatach czarnych. 
 
Kraj pochodzenia: Japonia
 
Parzenie:
Woda o temperaturze 95°C (tuż po wrzeniu); 1 gram liści na każde 50ml wody
I parzenie 2 minuty; II parzenie 4 minuty
 
herbata:
smak:
region:
Parzenie
5g/250ml wody
95°C
I parzenie 2 minuty;
II parzenie 4 minuty
2 parzenia

Wakocha Benifuki

smak
     
4.75
aromat
     
4.88
25g - 19 zł
50g - 36 zł
100g - 72 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.82 8 5 0
Daria smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Mój numer jeden wśród czarnych herbat.Zakupiona w tamtym roku w ciemno, a dziś moja ulubiona.
Jarek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo dobra w smaku, słodziutka czarna herbata. Czuć jakość, a słodki posmak długo się utrzymuje. Polecam warto nie tylko spróbować ale i pić na co dzień.
Szymon smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Susz pachnie słodko i tak też smakuje ta herbata – trudno wyczuć w niej cierpkość. Za to w aromacie po zaparzeniu pojawia się nuta wiśni. Myślę, że Wakōcha Benifūki jest dobra na zapoznanie się z tym, co wyjątkowe w japońskich czarnych herbatach.
Marcin smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Rewelacja.
Szymon smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Godna polecenia, zupełnie inna niż większość czarnych herbat.
Tomek smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Unikalna w swym smaku herbata, faktycznie czuć w niej wiśnie i delikatne kwiaty. Coś absolutnie rewelacyjnego. Jedna z najlepszych czarnych herbat jaką piłem.
Gokur smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
1 parzenie: wyraźne ciemne owoce: borówka, wiśnia, lekkie nuty drewna, cedr?W smaku słodkawa, średnio taninowa, gładka 2 parzenie. W aromacie bardziej wyczuwalne nuty drewna, mniej owocowości. W smaku wyraźne taniny ale bez goryczy. 3 parzenie: w aromacie nuty drewna (ale subtelniejsze niż w 2 parzeniu), wrzosu, kwiatowe. W smaku już mniejsze taniny, wciąż bez goryczki. Najlepsze 1 parzenie. Herbata wyraźnie taninowa ale bez goryczki.
Maciej smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Japońska czarna herbata... interesująca. Naprawdę niezła. Intensywnie owocowa. Rzeczywiście jakby wiśniowa, ale czuć też jakby... owoce leśne? Ekspertem nie jestem i dokładnie tego nie określę... ale smak jest naprawdę przyjemny, dosyć głęboki. Aromat również. Mogę polecić
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane