KLASYCZNA PREMIUM BIAŁA ŻÓŁTA ZIELONA OOLONG ZIELONA Z DOD. CZARNA CZARNA Z DOD. PU ERH ZIOŁA ROOIBOS OWOCOWA YERBA MATE AKCESORIA
Wakocha Benifuki
Wakocha Benifuki Wakocha Benifuki

Wakocha Benifuki

Aromat:
     
(ocena: 4.50/5)
Smak:
     
(ocena: 4.50/5)
Asortyment:
Gramatura i cena:
dostępność:
niedostępny
Opis produktu
Wakōcha Benifūki  [czyt. łakocia benifuki ;-)] – japońska herbata czarna z ekologicznych upraw!
 
Pyszna herbata czarna o kuszącym zapachu dojrzałych ciemnych owoców, w smaku bardzo lekka, odświeżająca i niemal wiśniowa. Ta herbata trafi do tych, którym w czarnych herbatach przeszkadza nadmierna ciężkość.
 
Ponieważ 95% japońskiej produkcji herbat stanowią herbaty zielone, japońską herbatę czarną można uznać za niemałą ciekawostkę. Tym bardziej cieszymy się, że oferowana przez nas Benifūki Wakōcha reprezentuje w smaku to, co naszym zdaniem najbardziej charakterystyczne dla japońskich herbat czarnych!
Warto odnotować fakt, że herbata jest certyfikowana zarówno japońskimi, jak i europejskimi certyfikatami ekologicznych upraw.
 
Kultywar: Benifūki
To szczep wpisany do oficjalnego rejestru japońskich kultywarów herbaty w roku 1993, rozwijany od lat 60. Powstał poprzez skrzyżowanie kultywaru benihomare (krzew o assamskim rodowodzie) z krzewem z Dardżylingu. Opracowany specjalnie z myślą o tworzeniu z niego herbat czarnych. Okazało się także, że ma silne właściwości antyalergiczne, więc obecnie chętnie wykorzystywany jest również do produkcji herbat zielonych. Mimo to, pod względem aspektów smakowych najlepiej sprawdza się właśnie w herbatach czarnych. 
 
Kraj pochodzenia: Japonia
Herbata pakowana oryginalnie w opakowania 100g. 
 
Parzenie:
Woda o temperaturze 95°C (tuż po wrzeniu); 1 gram liści na każde 50ml wody
I parzenie 2 minuty; II parzenie 4 minuty
 
Sposoby parzenia
5g/250ml wody
95°C
I parzenie 2 minuty; II parzenie 4 minuty
Oceny i opinie
Mój numer jeden wśród czarnych herbat.Zakupiona w tamtym roku w ciemno, a dziś moja ulubiona.
Daria Brycka | 17:50 | 16.03
aromat:
     
(5/5)
smak:
     
(5/5)
Japońska czarna herbata... interesująca. Naprawdę niezła. Intensywnie owocowa. Rzeczywiście jakby wiśniowa, ale czuć też jakby... owoce leśne? Ekspertem nie jestem i dokładnie tego nie określę... ale smak jest naprawdę przyjemny, dosyć głęboki. Aromat również. Mogę polecić
Maciej Tomczyk | 02.08.2017
aromat:
     
(4/5)
smak:
     
(4/5)
Kraków, Floriańska 13, tel: 604 133 733,
Website Security Test