TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Sikkim Temi SF

Sikkim Temi SF

Sikkim Temi SF TGFOP herbata pochodząca z indyjskiej prowincji Sikkim położonej na wschodzie wysokich Himalajów. Posiada mocny, podobny do owocowego aromat oraz pełny, lekko słodkawy smak. Należy do bardzo rzadkich i wielce cenionych przez ekspertów odmian herbat.

W odróżnieniu do wersji Sikkim z pierwszego zbioru, Sikkim z drugiego zbioru jest bardziej zdecydowaną i mocną herbatą.

Pochodzenie: Indie, Sikkim, ogród Temi

Sposób przygotowania: 1 łyż./fliżankę zalać wodą o temp. 96 st. C, parzyć 2-3 min. Dla wydobycia pełni wszystkich walorów zachęcamy zwolenników mocniejszych naparów do wydłużenia czasu parzenia do około 4 - 4,5 minuty.

 

smak:
aromat:
region:
Parzenie
3 g / 150 ml
95 °C
2-3 min
1 łyż./fliżankę zalać wodą o temp. 96 st. C, parzyć 2-3 min. Dla wydobycia pełni wszystkich walorów zachęcamy zwolenników mocniejszych naparów do wydłużenia czasu parzenia do około 4 - 4,5 minuty.

Sikkim Temi SF

smak
     
4.69
aromat
     
4.46

czekamy na dostawę

50g - 18 zł czekamy na dostawę
100g - 36 zł czekamy na dostawę
200g - 72 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.58 13 5 0
Arletta smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Zarówno aromat jak i smak tej herbaty uzależnia. Jak dotąd żadna inna czarna herbata nie była tak przekonująca. Obie wersje, SF i FF mają ten swój szlachetny smaczek, choć między sobą dają wyraźne różnice. Drugi zbiór bardziej wyrazisty, mocny, ciemniejszy kolor i o dziwo raczej woli nieco niższą temp.parzenia niż pierwszy zbiór.
Elżbieta smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Smak tej herbaty uzależnia. Piłam ją wieczorem a rano jeszcze go pamiętałam. 3 min parzenie wydobywa lekką cierpkość, ale która wcale nie przeszkadza, tylko zostawia miłe wspomnienie . 2 min. parzenie daje herbatę delikatniejszą, ale dalej smaczną. Jestem pod wrażeniem, w tym przedziale cenowym, spośród herbat które próbowałam ta jest nr 1.
Ireneusz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Piękny kolor i aromat. Smak podobny do darjeelingu, ale o wiele mocniejszy. Przy parzeniu 4 minutowym herbata jest dla mnie za mocna i za gorzka.
Paweł smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Wspaniała herbata. Smak urzekający, aromat niezwykle przyjemny. Dobra do trzech zaparzeń.
PATRYK smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Świetny aromat i wyjątkowy smak. Polecam:)
Jerzy smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
\\\"Ulotny\\\" aromat po zaparzeniu, przed zapach suszu jest wspaniały - stąd sumaryczne 4. Natomiast smak i kolor naparu - obłędne. Kolor delikatnie brązowy, z nutką pomarańczowego, smak z jednej strony delikatny, z drugiej po chwili na języku czuć goryczkę. Z każdym kolejnym łykiem wyraźniejszą. Jestem miłośnikiem długiego parzenia herbaty i muszę powiedzieć, że się na Sikkimie nie zawiodłem.Przy 15 minucie herbata nadal nie była gorzka, \\\"niepijalna\\\", chociaż gorycz zaczynała dominować nad herbacianym smakiem. Parząc w dużym czajniczku, takim na 2-3 filiżanki można wydobyć z tej herbaty wspaniałe doznania. Są lepsze, ale tej wiele nie brakuje do ideału.
Maciej smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo pozytywnie zaskakuje. W tej cenie jest to bardzo dobry wybór. Dla mnie ta owocowość miesza się trochę z czymś ziołowym, ale nadal w pozytywny sposób - może nie byłbym w stanie pić ją codziennie, ale będę wracał, bo w tym przedziale cenowym, jest to jedna z lepszych herbat.
Marcin smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo dobra herbata. Ostry, wyrazisty smak. Aromat mało intensywny, trzeba się mocno "nawąchać" żeby go poczuć:)
Krzysztof smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Bardzo dobra czarna herbata w dobrej cenie, często do niej powracam.
Krzysztof smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
Świetna herbata. Zaryzykuje stwierdzenie że aromat nieco przebija smak. Jak na mój nos - ziołowy-kwiatowy, kojarzy mi się z letnią łąką pełną kwiatów i ziół. Długo po wypiciu na języku czuć specyficzną ostrość. Urzekła mnie i rozbudziła apetyt na Darjeelingi które na dniach będę próbował. W tej chwili moja ulubiona czarna!
Marcin smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Zgadzam się z Ireneuszem - to taki mocniejszy Darjeeling. Aromat - jak na czarną herbatę - rewelacyjny. Smak intensywny, bez zbędnej goryczy (nie parzyłem dłużej, niż jest rekomendowane). Chyba najlepsza klasyczna czarna, jaką dotąd piłem. Jeśli ktoś szuka czegoś bardziej oryginalnego, polecam Yunnan Special.
Anna smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Wspaniała herbata.Smak wyrazisty a aromat,jak dla mnie idealny. Polecam.
Hanna smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Trudna herbata... Ciężko wyciągnąć z niej intensywny smak czy aromaty, niby lekka i przyjemna, ale często wydaje się także bez wyrazu. Drugi raz po nią nie sięgnę.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane