TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Shi Ru Xiang Yancha 2017

Shi Ru Xiang Yancha 2017
Shi Ru Xiang Yancha 2017 – skalna herbata (oolong z gór Wuyi) w bardzo oldschoolowym stylu. 

To mocno palona herbata skalna, leżakowana przez kilka lat, aby nuty smakowe pochodzące z intensywnego palenia na węglu drzewnym mogły się ułożyć i wygładzić. Znajdziemy tu nuty karmelowo-czekoladowe i akcenty mineralne. Herbata o dużej mocy. Zostawia na pokrywce gaiwana i w czarce słodki, kadzidlany aromat. 

Herbata powstała z krzewów szczepu Shi Ru (石乳 „kamienne mleko”) rosnących na obszarze przylegającym do parku krajobrazowego gór Wuyi (ban yan 半岩).

Mówiąc, że jest to herbata w starym stylu, mamy na myśli kilka rzeczy. Przede wszystkim wspomniany już stopień palenia. Co rzuca się na pierwszy rzut oka – pakowanie. Małe paczuszki z papieru ryżowego, każda zawierająca około 8 gramów herbaty. Każda paczuszka zawiera zarówno pełne liście, jak i trochę bardziej rozdrobnionych, co było preferowane w niektórych wersjach tradycyjnego gongfu cha i pozwalało szybko uzyskać zbalansowany, ale mocny napar. Herbata w tym stylu nadal popularna jest wśród mniejszości Chińskich w Singapurze czy w Malezji. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Fujian, góry Wuyi
Zbiory: wiosna 2017
Kultywar: Shi Ru
Parzenie
8g / 500 ml
96°C (wrzątek)
I parzenie 2-3 min
II 5-7 min
2 parzenia
W stylu gongfu polecamy użycie 1 opakowania (8g) na ok. 150 ml wody. Pierwsze dwa parzenia muszą być krótkie (poniżej 10 sekund). Herbata nadaje się na 5 zaparzeń w stylu gongfu.
przeglądane