TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Qingjing Wuyi GABA Oolong 2021

Qingjing Wuyi GABA Oolong 2021
Qingjing Wuyi GABA Oolong 2021 – wyśmienity oolong GABA z wysokogórskiego ogrodu prowadzonego zgodnie z zasadami rolnictwa naturalnego. 

Klasyczne dla herbat GABA nuty owocowe mieszają się z miodową słodyczą i akcentami mineralnymi. Bogaty i zrównoważony smak, który powinien przypaść do gustu nie tylko wielbicielom herbat GABA, ale każdemu entuzjaście dobrej herbaty. Ta herbata, w przeciwieństwie do naszego sztandarowego oolonga GABA, nie przechodzi procesu palenia. Napar ma kolor pomarańczowy, a jego struktura jest przyjemnie gładka.  

To herbata pod wieloma względami wyjątkowa. Uprawiana na wysokości około 1600 m n.p.m., w ogrodzie, w którym tylko w minimalny sposób ingeruje się we wzrost krzewów herbacianych, bez użycia nie tylko sztucznych nawozów i środków ochrony roślin, ale też bez użycia nawozów naturalnych. Krzewy to natomiast dosyć rzadki kultywar „Wuyi”, który na początku XX wieku został przywieziony na Tajwan z gór Wuyi. Niestety nie zanotowano, jaki dokładnie szczep to był, więc na Tajwanie do dziś nazywa się go tylko Wuyi. Ponadto jest to najwyżej położona uprawa tego kultywaru na Tajwanie. 

Więcej o herbacie GABA dowiecie się w opisie naszego podstawowego oolonga GABA

Pochodzenie: Tajwan, powiat Nantou, Qingjing
Kultywar: wuyi zhong 
Zbiory: lipiec 2021

Herbata pakowana oryginalnie w opakowania próżniowe zawierające 150g liści netto.
herbata:
smak:
aromat:
region:
Parzenie
5g / 250 ml
96°C (wrzątek)
I parzenie 2-2,5 min
II 3-5 min
III 5-8 min
3 parzenia
Bardzo dobrze nadaje się także do parzenia w stylu gongfu cha: 5g / 100 ml, bez budzenia liści, I parzenie 30-40 sekund, II 20-30 s, kolejne parzenia stopniowo wydłużane.
przeglądane