TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Qing Zhuang Sheng Pu-erh 2019

Qing Zhuang Sheng Pu-erh 2019
Qing Zhuang Sheng Pu-erh 2019  – młoda, surowa herbata pu-erh w wygodnej formie „tabliczki czekolady”, czyli cegiełki, z której porcję herbaty można łatwo odłamać bez żadnych narzędzi.

To młoda i świeża herbata pu-erh typu sheng (surowa), która może być idealnym wprowadzeniem do tego gatunku dla początkujących. Dominują „zielone” nuty ziołowe i niedojrzałych owoców, a cierpkość i goryczka są na umiarkowanym poziomie. Pobudzająca i orzeźwiająca. Osoby nielubiące goryczy w herbacie mogą lekko obniżyć temperaturę parzenia. Nadaje się zarówno do parzenia w stylu gongfu (w gaiwanie lub małym czajniczku), jak i do zaparzania w dużym dzbanku. 

Dzięki odpowiedniej obróbce osiągnięto bardzo dobry rezultat, mimo wykorzystania niedrogiego materiału bazowego. Polecamy osobom dopiero poznającym surowe herbaty pu-erh, oraz fanom intensywnych herbat zielonych.

Cała tabliczka waży 100 gramów i podzielona jest na 16 małych kostek, jak tabliczka czekolady. Umożliwiamy zamówienie 25 gramów (4 kostki) i 50 gramów (8 kostek).

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Pu’er
Zbiór: wiosna 2018 (prasowana w 2019 roku)
herbata:
funkcje:
smak:
aromat:
region:
Parzenie
1 kostka (ok. 6 gramów) / 300-350 ml
85-95°C
I parzenie 1,5 min
II 2 min
III 4 min
3 parzenia
Zalecamy parzenie w stylu gongfu: 1 kostka na 100 ml wody, wrzątek, krótkie płukanie, pierwsze 3 parzenia poniżej 10 sekund, kolejne stopniowo wydłużamy.
przeglądane