TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka 0 zł ; wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
wysyłka od 9 zł, do darmowej wysyłki brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Nepal Everest

Nepal Everest

Nepal Everest (Jun Chiyabari Himalayan Imperial Black) – wysokiej klasy herbata pochodząca z ekologicznej plantacji Jun Chiyabari, położonej na wysokości 1400-1800 m n.p.m.

Ta niezwykła i aromatyczna herbata o większych liściach ma w sobie zarówno niebywałą moc i świeżość jak również ciekawą i zrównoważoną ostrość smaku. Stanowi ona o charakterze tej herbaty zbieranej w postaci dwóch listków i jednego pączka. Napar uzyskiwany z tej herbaty jest bogaty, o wyraźnym posmaku.  W przeciwieństwie do większości herbat nepalskich, ta jest mocniej utleniana, przypominając bardziej herbaty chińskie czy tajwańskie. Wyczuwalne są nuty kakao i miodu. Jest to sztandarowa herbata ogrodu Jun Chiyabari, która nazywana jest przez producentów „Himalayan Imperial Black”. 

Produkcja nepalskich herbat jest ściśle uwarunkowana sprzyjającymi warunkami klimatycznymi, jak również wytycznymi gospodarki Nepalu, które nie pozwalają na wzbogacanie produkcji metodami sztucznymi. Dzięki temu otrzymujemy herbaty organiczne, pozbawione pestycydów. Plantacja jest wspierana przez HOTPA (Himalayan Orthodox Tea Producers Association), oraz jest członkiem VOIDTH (Vaidya's Organization of Industries and Trading House).

Pochodzenie: Nepal, Dhankuta, Jun Chiyabari

 

Parzenie: 1 łyżeczka na około 200 ml, parzyć w temperaturze 96 stopni przez około 3 minuty. Aby wydobyć większą pełnię i moc tej herbaty - dobrze jest wydłużyć parzenie do około 3,5 - 5 minut, w zależności od preferencji dotyczących mocy naparu. Polecamy też jak zawsze ogrzać czajniczek wrzątkiem i po wsypaniu do gorącego czajniczka herbaty i potrząśnięciu go - delektować się niezwykłym aromatem.

 

 

herbata:
funkcje:
aromat:
region:
zbiory:
Parzenie
3 g / 200 ml
96° C
3,5-5 min
1 łyżeczka na około 200 ml, parzyć w temperaturze 96 stopni przez około 3 minuty. Aby wydobyć większą pełnię i moc tej herbaty - dobrze jest wydłużyć parzenie do około 3,5 - 5 minut, w zależności od preferencji dotyczących mocy naparu.

Nepal Everest

smak
     
4.67
aromat
     
4.67
25g - 19 zł
50g - 34 zł
100g - 68 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.67 3 5 0
Anna smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbata bardzo w moim guście. Faktycznie ma w sobie aromat ziaren(kawy/kakao?) niezbyt cierpka. Głęboka i relaksująca. Zostawia łagodny posmak jedwabiu? W każdym razie zaparzana gong fu w gaiwanie ceramicznym ok. 100-150ml 6 razy, pierwsze 2 metodą flash steep, kolejne parzenia 15 -> 45s, wyszło 6 parzeń. Mama zachwycona mimo, że przyzwyczajona do tradycyjnych "torebkowych" czarnych herbat. Bardzo polecam, zdecydowanie wskakuje do ulubieńców.
Tomasz smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Przepyszna! Sugerując się opisem poniżej zaparzyłem 3g/100ml (gaiwan) nie lubię mocnych herbat dlatego troszkę zmniejszyłem czasy... 20sec, 35sec, 50sec - do tego momentu była dla mnie idealna... następne parzenie 1,5min wydaje się za krótkie... więc ostatnie dałem na 5min i było ok... na pewno będę dalej eksperymentował z tą herbatą! Następna pozycja do "muszę mieć zawsze zapas" ;)
Paweł smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Zacznijmy od informacji dla Marcina. Darjeeling do Indie a Nepal to Nepal. Nepale są podobne do Darjee, aczkolwiek klasą ustępują. Herbata robiona na podobieństwo Darjee. Jest to chyba FF co wnioskuje po nutach orzechowo muscatelowych i po wyglądzie liści. Jest mocno utleniona. Aromat unoszący się z gaiwana jest obiecujący. Miałem dylemat jak parzyć tę herbatę. Wysokogórskie o tym wyglądzie suchych liści są wydajne. Z kolei fakt iż to FF nakazuje zrobić 3/4 parzenia by każde było zbilansowane. Skorzystałem z 2 opcji. 2,5g/100ml parzenia 45 sek, 2 min, 4 min, 8 min. Ostatnie troszkę cierpkie, ale pokazujące charakterek. Herbata ciekawa, miłośnikom hong cha na pewno przypadnie do gustu i będą sięgać po nią nie raz. Pozdrawiam
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane