TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Nepal Everest

Jun Chiyabari Himalayan Imperial Black

Nepal Everest

Nepal Everest (Jun Chiyabari Himalayan Imperial Black) – wysokiej klasy herbata pochodząca z ekologicznej plantacji Jun Chiyabari, położonej na wysokości 1400-1800 m n.p.m.

Ta niezwykła i aromatyczna herbata o większych liściach ma w sobie zarówno niebywałą moc i świeżość jak również ciekawą i zrównoważoną ostrość smaku. Stanowi ona o charakterze tej herbaty zbieranej w postaci dwóch listków i jednego pączka. Napar uzyskiwany z tej herbaty jest bogaty, o wyraźnym posmaku.  W przeciwieństwie do większości herbat nepalskich, ta jest mocniej utleniana, przypominając bardziej herbaty chińskie czy tajwańskie. Wyczuwalne są nuty kakao i miodu. Jest to sztandarowa herbata ogrodu Jun Chiyabari, która nazywana jest przez producentów „Himalayan Imperial Black”. 

Produkcja nepalskich herbat jest ściśle uwarunkowana sprzyjającymi warunkami klimatycznymi, jak również wytycznymi gospodarki Nepalu, które nie pozwalają na wzbogacanie produkcji metodami sztucznymi. Dzięki temu otrzymujemy herbaty organiczne, pozbawione pestycydów. Plantacja jest wspierana przez HOTPA (Himalayan Orthodox Tea Producers Association), oraz jest członkiem VOIDTH (Vaidya's Organization of Industries and Trading House).

Pochodzenie: Nepal, Dhankuta, Jun Chiyabari

 

Parzenie: 1 łyżeczka na około 200 ml, parzyć w temperaturze 96 stopni przez około 3 minuty. Aby wydobyć większą pełnię i moc tej herbaty - dobrze jest wydłużyć parzenie do około 3,5 - 5 minut, w zależności od preferencji dotyczących mocy naparu. Polecamy też jak zawsze ogrzać czajniczek wrzątkiem i po wsypaniu do gorącego czajniczka herbaty i potrząśnięciu go - delektować się niezwykłym aromatem.

 

 

funkcje:
aromat:
region:
zbiory:
Parzenie
3 g / 200 ml
96°C
I parzenie 2-4 min
II 3-6 min
1 łyżeczka na około 200 ml, parzyć w temperaturze 96 stopni przez około 3 minuty. Aby wydobyć większą pełnię i moc tej herbaty - dobrze jest wydłużyć parzenie do około 3,5 - 5 minut, w zależności od preferencji dotyczących mocy naparu.

Nepal Everest

Jun Chiyabari Himalayan Imperial Black

smak
     
4.33
aromat
     
4.67
25g - 24 zł
50g - 48 zł
100g - 96 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.50 6 5 0
Katarzyna 04.11.2023 smak  
     
3.00     aromat  
     
4.00
Aromatyczna, mocna herbata. Dla mnie zdecydowanie za bardzo w smaku "kakowa/ziemista". Dobrze było spróbować, ale na próbowaniu zakończę spotkanie z tą akurat nepalską herbatą.
Anna 17.04.2023 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Nie doszukalam się aromatu kakao, niemniej jednak jest on tak zaskakująco bogaty, podobnie jak smak, że nie czuje się rozczarowana. Kolor głęboki i piękny, więc polecam parzyć te herbatę w szklanym naczyniu, albo przynajmniej w takowym pić. Zaznaczam jednak, że to jest herbata do rozkoszowania się, nie codziennego popijania w biegu.
Robert 29.03.2022 smak  
     
4.00     aromat  
     
5.00
96*/3g/200ml/3,5min Herbata zakupiona z ciekawości. Po ogrzaniu czajniczka i wsypaniu suszu faktycznie aromat kakao, raczej mocno wyczuwalny. Zapach naparu zaś kojarzy mi się z kwiatami, gdzieś tam w tle lekko majaczy czekolada, ale uwaga - podczas parzenia wyczułem dość charakterystyczną nutę leżakowanego Pu erh'a, którego miałem okazję pić jakiś czas temu. Trochę mnie to zaciekawiło bo ta nuta mi się kojarzy z zapachem stajni :). Natomiast nie jest to nic odrzucającego. Barwa typowa dla herbat czarnych, bardzo podobna do tych z darjeeling. Jeśli chodzi o smak to nie wiem czego mógłbym się spodziewać po herbacie z Nepalu. Nigdy nie miałem okazji badać tego regionu, ale tutaj smak jest "typowy", może gdzieś w oddali błąka się cytryna. Pomimo przeciętnego smaku herbata zostawia BARDZO przyjemny posmak, który ciężko mi określić - polecam każdemu spróbować. Podsumowując jestem pozytywnie zaskoczony, nigdy nie miałem okazji pić tak "niejednolitej" w smaku herbaty. Coś jak mieszanka darjeeling z assamem ze skwarkami z Pu erh'a ;)
Anna 21.02.2021 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Herbata bardzo w moim guście. Faktycznie ma w sobie aromat ziaren(kawy/kakao?) niezbyt cierpka. Głęboka i relaksująca. Zostawia łagodny posmak jedwabiu? W każdym razie zaparzana gong fu w gaiwanie ceramicznym ok. 100-150ml 6 razy, pierwsze 2 metodą flash steep, kolejne parzenia 15 -> 45s, wyszło 6 parzeń. Mama zachwycona mimo, że przyzwyczajona do tradycyjnych "torebkowych" czarnych herbat. Bardzo polecam, zdecydowanie wskakuje do ulubieńców.
Tomasz 15.11.2017 smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Przepyszna! Sugerując się opisem poniżej zaparzyłem 3g/100ml (gaiwan) nie lubię mocnych herbat dlatego troszkę zmniejszyłem czasy... 20sec, 35sec, 50sec - do tego momentu była dla mnie idealna... następne parzenie 1,5min wydaje się za krótkie... więc ostatnie dałem na 5min i było ok... na pewno będę dalej eksperymentował z tą herbatą! Następna pozycja do "muszę mieć zawsze zapas" ;)
Paweł 29.07.2012 smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
Zacznijmy od informacji dla Marcina. Darjeeling do Indie a Nepal to Nepal. Nepale są podobne do Darjee, aczkolwiek klasą ustępują. Herbata robiona na podobieństwo Darjee. Jest to chyba FF co wnioskuje po nutach orzechowo muscatelowych i po wyglądzie liści. Jest mocno utleniona. Aromat unoszący się z gaiwana jest obiecujący. Miałem dylemat jak parzyć tę herbatę. Wysokogórskie o tym wyglądzie suchych liści są wydajne. Z kolei fakt iż to FF nakazuje zrobić 3/4 parzenia by każde było zbilansowane. Skorzystałem z 2 opcji. 2,5g/100ml parzenia 45 sek, 2 min, 4 min, 8 min. Ostatnie troszkę cierpkie, ale pokazujące charakterek. Herbata ciekawa, miłośnikom hong cha na pewno przypadnie do gustu i będą sięgać po nią nie raz. Pozdrawiam
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane