TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Menghai Fangcha Shu Pu-erh 2017

Menghai Fangcha Shu Pu-erh 2017
Menghai Fangcha Shu Pu-erh 2017 – dojrzała herbata pu-erh* wysokiej klasy, prasowana w formę kwadratowej „tabliczki czekolady”, z której łatwo można oderwać pojedyncze porcje herbaty. 

Aromat mokrych liści niesie wyraźne skojarzenia z wędzoną suszoną śliwką, ściółką leśną i starym drewnem (stare meble lub wiejska drewniana chata).  Praktycznie brak aromatów typowo ziemistych. Smak tej herbaty jest zaskakująco słodki, ale jednocześnie intensywny.  W naparze pojawia się lekka ziemistość i nuty owoców leśnych ale jednocześnie jest bardzo klasycznie „herbaciany”, co sprawia, że może spodobać się fanom yunnańskich herbat czarnych. Napar bardzo ciemny. To herbata naprawdę wydajna, bo wytrzymuje wiele parzeń – nawet do 10 w stylu gongfu cha lub 3 w stylu europejskim. 

Tabliczka podzielona jest na 9 łatwych do odłamania kostek, z których każda waży 9 gramów. Cała tabliczka (fangcha, czyli „kwadratowa herbata”)  ma nieco nietypową masę 81 gramów. 

Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan, Menghai
Data produkcji: 10.07.2017
Szczep krzewu: yunnańska odmiana wielkolistna (大叶种)

Opcja 25g to próbka trzech kostek odłamanych z całej tabliczki, zapakowana w nasze firmowe torebki. Opcja 81g to pełna tabliczka w oryginalnym opakowaniu.

*Herbata pu-erh jest też spotykana w Polsce pod błędną nazwą „czerwona herbata”.
akcesoria:
aromat:
region:
zbiory:
przeglądane