TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Matcha Keiki Organic 100g

najlepsza do matcha latte, dobra do tradycyjnego przygotowania

Matcha Keiki Organic 100g
Matcha Keiki Organic – kulinarna matcha dla wymagających. Dzięki niej uzyskasz intensywny zielony kolor i wyraźny herbaciany smak w matcha latte, koktajlach, wypiekach, lodach i innych potrawach. Chociaż polecana jest do zastosowań kulinarnych, to nada się także do tradycyjnego przygotowania matcha z samą wodą jako opcja „budżetowa”.

Barwa jest żywa, wyraziście zielona – ta herbata nie traci koloru nawet po obróbce w zastosowaniach kulinarnych. Intensywność tej herbaty sprawia, że już mała ilość jest wystarczająca do osiągnięcia odpowiedniego smaku – warzywnego, świeżego, morskiego, z nutami orzechowymi. 

Do produkcji tej matcha wykorzystano liście z późniejszego, drugiego zbioru, ale przeszła ona tradycyjną obróbkę jak w przypadku herbat matcha wysokiej klasy – odpowiednie suszenie, sortowanie i mielenie w kamiennych żarnach, które zapewnia kremową teksturę przygotowanej matcha.

To matcha o fantastycznym stosunku ceny do jakości. Zachęcamy, aby traktować ją jako przystępną, codzienną herbatę matcha, dlatego też poprosiliśmy o spakowanie jej w Japonii w większe torebki o masie 100g netto, dzięki czemu możemy ją oferować w jeszcze bardziej korzystnej cenie. 

W przeciwieństwie do większości kulinarnych matcha, które znajdziecie w ofercie polskich sklepów, ta jest mielona i pakowana krótko przed wysłaniem do Polski, a w naszym magazynie przechowywana w chłodziarce. 

Pochodzenie: Japonia, prefektura Kagoshima, Makizono
Kultywary: saemidori, okumidori, tsuyuhikari 
Zbiory: 2022
Data mielenia: czerwiec 2023

Herbata pakowana w Japonii w białe torebki doypack o masie 100g netto.
Parzenie
3 g / 150-200 ml
ok. 70-75 ºC
nie dotyczy
1 porcja
Herbatę matcha (ok. 1 łyżeczki na miseczkę ok. 0,2 l) zalewamy przegotowaną wodą o temperaturze około 70°C i energicznie mieszamy, doprowadzając do stworzenia jednorodnej zawiesiny.

Matcha Keiki Organic 100g

najlepsza do matcha latte, dobra do tradycyjnego przygotowania

smak
     
4.00
aromat
     
4.00
98
wysyłka: w ciągu 2-4 dni roboczych zamów przez telefon   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.00 1 5 0
Szymon smak  
     
4.00     aromat  
     
4.00
(Opinia od fana matchy kotobuki) W przygotowaniu tradycyjnym bardzo gładka.. Lekko gorzka, ale za to mało cierpka. Przeważają wytrawne warzywne nuty, raczej bez słodkości. Zdecydowanie polecam jako matchę codzienną, dobry stosunek cena/jakość, smak znacznie lepszy niż inne matche w podobnej cenie.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane