TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 12 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Lao Shu Bing Pu-erh Cha

Lao Shu Bing Pu-erh Cha
Lao Shu Bing Pu Erh Cha (Raw Wild Puerh) -  zielona, niefermentowana herbata Pu-erh. "Dzikus"- liście dzikiej odmiany herbaty (Camelia sinensis var. dehongensis, yesheng) są prasowane na kształt kołacza. Herbata unikalna – zielono-brązowo-czarne liście o aromacie subtelnych traw, ziemi i kwiatów. W smaku ten surowy puerh jest pełny, słodki, przyjemny i lekko cierpki.

Sposób parzenia: Herbatę zalecamy parzyć metodą gongfu cha. 5 gramów herbaty na 100 ml wody. Seria krótkich parzeń wrzątkiem. W przypadku tradycyjnego parzenia 3 gramy liści zużywamy na 150 ml wody. Liście zalewamy wrzątkiem i parzymy około 1 minuty. W kolejnych parzeniach czas wydłużamy dwukrotnie. 

Rok produkcji: 2020 (data prasowania ciastek: 28.04.2020)
Kraj pochodzenia: Chiny, prowincja Yunnan, Bai Ying Shan

Dostępne próbki 25 i 50g pakowane w nasze firmowe torebki. Herbata prasowana w formę „ciastka” o masie 100g netto. Aby otrzymać pełne prasowane „ciastko” należy wybrać opcję 100g.

Zobacz nasz filmik o pu-erhach i przeczytaj wprowadzenie do herbat pu-erh.
 

Parzenie
4g / 250 ml
95°C
1 min
Herbatę zalecamy parzyć metodą gongfu cha. 5 gramów herbaty na 100 ml wody. Seria krótkich parzeń wrzątkiem. W przypadku tradycyjnego parzenia 3 gramy liści zużywamy na 150 ml wody. Liście zalewamy wrzątkiem i parzymy około 1 minuty. W kolejnych parzeniach czas wydłużamy dwukrotnie.

Lao Shu Bing Pu-erh Cha

smak
     
5.00
aromat
     
4.67
25g - 30 zł
50g - 58 zł
100g - 110 zł
wysyłka: w ciągu 1-2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
4.84 6 5 0
Julian smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Naprawdę świetna herbata! Parzyłem metodą gongfu dając trochę więcej liści (8g/120ml). Uzyskałem napar gładki i "lepki", o średnim body i przyjemnym delikatnym smaku. Finish pozostawia lekki aromat trawiasty i, jak to w pu-erh'ah bywa, jest cierpki/suchy, ale nie przytłacza. Można się nią "upoić" :P Zdecydowanie polecam.
Konrad smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Bardzo dobra herbata typu sheng: delikatna, ale z mocą: pokazuje swoje wnętrze przy dłuższym parzeniu. Brak goryczki i "tytoniowego" posmaku. Zdecydowanie warta swojej ceny.
Sebastian smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Lekka. Przyjemna. Jak nie pu-erh z naszych sklepów. Bardzo dobra herbata. Bardzo subtelna i elegancka. Zupełnie inny pu-erh.
Krzysztof smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Nie spodziewałem się tak dobrego i zaskakującego pu erha. Już wygląd różnokolorowych liści przykuwa uwagę. W zapachu naparu czuć słony karmel, zioła i whiskey. W smaku i aromacie charakterystyczna dla wielu młodych pu erhów mydlastość (może nie brzmieć zbyt zachęcająco, ale takie mam skojarzenia, ponadto mydlastość ta jest przyjemna). Czuć także trawę, letnią nagrzaną, wilgotną ziemię i masło. Po przełknięciu pozostaje trawiastość, kwiatowość, świeża kapusta, a także jak pisał ktoś u góry - świeża pokrzywa. Posmak utrzymuje się przez długi czas. Jest delikatna, bardzo słodka, ale stonowana, z małą nutą ściągającej goryczki.
Michał smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
To mój pierwszy pu-erh z górnej półki i zarazem ogromne zaskoczenie. Dzisiaj zrozumiałem że byłem jak ktoś, kto próbuje wyrobić sobie opinię o winach na podstawie tanich nalewek spod lady. Nie miałem pojęcia że ten gatunek herbaty może zaoferować takie wrażenia. "W życiu piękne są tylko chwile" a chwile z czarką tej herbaty do nich należą z całą pewnością.
Arkadiusz smak  
     
5.00     aromat  
     
4.00
Powiem tak wow naprawde dziki smak bardzo bogaty bukiet ja po chwili wyczuwam jak bym zjadł świeżą pokrzywe aromat nie oddaje tego co jest w smaku sklep jak zawsze na medal polecam
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane