TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Jin Xuan Bai Cha 2016

Jin Xuan Bai Cha 2016
Jin Xuan Bai Cha (金萱白茶) – biała herbata wytworzona z popularnego tajwańskiego szczepu krzewu herbacianego, kojarzonego głównie z oolongami. Ręcznie zbierana i pochodząca z ekologicznych upraw.
 
W zapachu dominuje wanilia i trochę pikantnych, korzennych aromatów. Po zaparzeniu otrzymujemy białą herbatę przypominającą smakiem bardzo dobrej jakości Bai Mu Dan, ale bardziej gładką, oleistą i mleczną, co niewątpliwie jest zasługą użycia kultywaru Jin Xuan. Oolongi wytworzone z tego krzewu znane są z tego, że są śmietankowo kremowe, i nie inaczej jest w przypadku herbaty białej Jin Xuan. Dobra do zaparzania w stylu gongfu cha i na sposób zachodni. 
 
Powstanie tej herbaty jest efektem wielu lat eksperymentów i ciężkiej pracy tajwańskiego mistrza herbacianego, właściciela plantacji w Huangshan. Połączenie tajwańskich kultywarów i słynnego terroir „Gór Żółtych” (Huangshan) daje wyborne rezultaty! Można powiedzieć, że to kolejna „herbata fusion”, która zrywa z tradycją, łącząc w jednym produkcie to, co najlepsze w kilku innych, bardziej tradycyjnych. Ponadto, herbata ta jest zupełnie wolna od nawozów sztucznych i pestycydów, spełniając nawet bardzo restrykcyjne normy Unii Europejskiej dla upraw ekologicznych.

Pochodzenie: Chiny, prowincja Anhui, Huangshan
Zbiory: kwiecień 2016
Kultywar: Jin Xuan (金萱, TRES #12)

Herbata pakowana w torebki po 25g.
 
akcesoria:
region:

Jin Xuan Bai Cha 2016

ocena
     
5.00

wyprzedany

25g - 21,50 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 1 5 0
Jacek 12.06.2017 ocena  
     
5.00
wysmienity do cold brew
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane