TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Długi Chasen

specjalny chasen do kubków i małych czarek

Długi Chasen
Długi Chasen – trzepaczka do herbaty matcha o przedłużonym trzonku i mniejszej główce, z krótszymi pręcikami. To chasen specjalnie zaprojektowany do użytku w kubkach i wąskich chawanach.

Ten chasen umożliwi Ci szybkie przygotowanie idealnej matcha nawet gdy nie masz kompletu przyborów – wystarczy nieco większy kubek. 

Odpowiednio duża liczba pręcików ułatwi utworzenie kremowej pianki na powierzchni herbaty. W zestawie bambusowa podkładka do opierania chasena.  Chasen zapakowany jest w twardą tekturową tubę. 

Jak dbać o chasen?
Pamiętaj, aby nigdy nie przygotowywać matcha suchym chasenem. Należy wcześniej zmiękczyć jego pręciki zanurzając w ciepłej wodzie lub przepłukując pod bieżącą wodą. 
Nie powinno się też przechowywać chasena w zbyt suchych warunkach, w pobliżu źródeł ciepła, bo może to skutkować podłużnym pęknięciem trzonka. Na szczęście nie ma to większego wpływu na użytkowanie. Ponieważ główka tego chasena jest za mała, aby przechowywać go na naoshi, czyli specjalnym stojaku, zalecamy przechowywanie pręcikami do góry. Częściowo zapobiegnie to „zamykaniu się” chasena, ale co jakiś czas konieczne może być delikatne odginanie mokrych (!) pręcików do zewnątrz. 

Wyprodukowano w Chinach.
przeglądane