TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Dehong Yesheng 2016 „Dzikie Pąki”

Dehong Yesheng 2016 „Dzikie Pąki”
Dehong Yesheng 2016 „Dzikie Pąki”  zaskakująca, tropikalna herbata. Potężny owocowy posmak i grejpfrutowa goryczka. Wykonana wyłącznie ze zrywanych wczesną wiosną pąków lokalnej odmiany krzewu herbacianego.
 
Czarna herbata o bardzo efektownym wyglądzie, wykonana z pąków „purpurowej” odmiany krzewu herbacianego (podobnie jak biała herbata Ya Bao Yesheng). Zapach kusi owocami leśnymi, natomiast smak to duże zaskoczenie - bardzo egzotyczny, grejpfrutowy, z niezwykle długim posmakiem utrzymującym się w ustach nawet godzinę po wypiciu herbaty. Uwaga, herbata ma jednak sporo goryczki. Jeśli chcemy jej uniknąć, można użyć mniejszą ilość liści i obniżyć temperaturę parzenia do około 85C. Chociaż jest to czarna herbata, to przyglądając się dokładnie zaparzonym liściom zauważymy, że nie jest w pełni utleniana, w niektórych miejscach pąki pozostają wręcz zielone. Charakterystyczne dla procesu obróbki tej herbaty jest to, że pierwszy etap po zerwaniu liści, więdnięcie, jest znacznie dłuższy niż w wypadku większości herbat czarnych - trwa on aż 48 godzin. 
Czy odważysz się stanąć twarzą w twarz z nieposkromioną Ciemną Stroną Grejpfruta? :-)
 
Fengqing Yesheng wytwarza się z tak zwanej „dzikiej” (野生 yěshēng) lub inaczej „purpurowej” (紫茶 zǐ chá) odmiany krzewu herbacianego, która genetycznie jest odmianą pierwotną względem Camellia sinensis var. assamica. Odmiana ta charakteryzuje się, między innymi, zwiększoną zawartością antocyjanów, które to nadają żyłkom i łodyżkom liści nietypowe, lekko fioletowe zabarwienie. 
 
Dehong, skąd pochodzi ta herbata, położone jest w zachodniej części prowincji Yunnan, blisko granicy z Birmą. Najprawdopodobniej właśnie z tego regionu pochodziły pierwsze krzewy herbaciane! Stąd też występuje tam tak duża różnorodność genetyczna krzewów i drzew herbacianych.  
 
Zbiory: Marzec 2016
Odmiana krzewu: Camellia sinensis var. Dehongensis
Pochodzenie: Chiny, prowincja Yunnan 
akcesoria:
region:

Dehong Yesheng 2016 „Dzikie Pąki”

wyprzedany

10g - 17 zł wyprzedany
25g - 38 zł wyprzedany
50g - 76 zł wyprzedany
100g - 152 zł wyprzedany
wysyłka: w ciągu 1-2 dni roboczych zamów przez telefon   604 133 733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5 1 5 0
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane