TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Darjeeling Rohini Clonal Gold SF 2021

Darjeeling Rohini Clonal Gold SF 2021
Darjeeling Rohini Clonal Gold SF 2021 – herbata darjeeling z drugiego zbioru. Górna półka wśród tego typu herbat!

Profil aromatyczny i smakowy tej herbaty jest unikalny i trudny do opisania. Tropikalny, miodowy, nieco kwiatowy. Smak łagodny, bez ostrości często spotykanych w herbatach darjeeling z drugiego zbioru. Struktura naparu gładka i bardzo przyjemna. Swój zbalansowany profil zawdzięcza też temu, że jest herbatą prawdziwie liściastą, wytwarzaną z pełnych, niełamanych liści, co nie jest częstą praktyką w przypadku herbat darjeeling.

„Clonal Gold” powstaje w całości z liści kultywaru AV2, jednego z najlepszych „klonowanych” (czyli uprawianych z sadzonek, a nie z ziaren) krzewów Dardżylingu. 

Kultywar: AV2 (Ambari Vegetative)
Zbiory: czerwiec 2021
Pochodzenie: Indie, dystrykt Dardżyling, ogród Rohini
Parzenie
4g / 250 ml
90-95°C
I parzenie 2,5-3 min
II 4-6 min
2 parzenia

Darjeeling Rohini Clonal Gold SF 2021

smak
     
5.00
aromat
     
5.00

czekamy na dostawę

25g - 19 zł czekamy na dostawę
50g - 32 zł czekamy na dostawę
100g - 64 zł czekamy na dostawę
wysyłka: w ciągu 2 dni opcja zamówień tel.   604 133-733   pn-pt 8-16:30
OPINIE
5.00 2 5 0
Robert​ smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Nie przepadam za czarną herbatą, ale coś mnie podkusiło żeby spróbować. Herbata wizualnie dobrze się prezentuje. Jeśli chodzi o zapach to nie wyczułem tutaj miodu. Bardziej dominuje zapach rodzynek sułtańskich , lekkiego wina wytrawnego. Smak naparu bardzo gładki, nuty kwiatowe przeplatające się z rodzynkami w czekoladzie. Z każdym kolejnym parzeniem nuty kwiatowe są bardziej wyczuwalne, a rodzynki zanikają. Jestem mile zaskoczony, polecam każdemu bez wyjątku ;)
Sylia smak  
     
5.00     aromat  
     
5.00
Pod nieobecność Darjeeling Namring Upper SF Special 2021 poszukiwałam czegoś na zastępstwo. W związku z tym, że nie było zadbych opinii, miałam pewne obawy, gdyż nie zawsze balans smaku jest w Darjeelingach odpowiedni. Jakie było moje zaskoczenie po pierwszym spróbowaniu: wyjątkowo kwiatowy miód! Napar utrzymany w ciepłych tonach, z odrobiną ananasa. Na koniec delikatna cierpkość. Idealny balans, trzeba jedynie pilnować proporcji liści, gdyż łatwo przesadzić. W moim odczuciu jedno parzenie, drugie wychodzi dość płaskie. Wciąż jednak warto! Na pewno domówię. Coś pięknego.
     
     

trwa wysyłanie opinii...

przeglądane