TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Darjeeling Jungpana Wonder Muscatel 2022

Second Flush klasy premium

Darjeeling Jungpana Wonder Muscatel SF 2022
Darjeeling Jungpana Muscatel Wonder SF 2022 – drugi zbiór klasy premium, ze słynnego ogrodu Jungpana. Muscatel Wonder to flagowa produkcja tego ogrodu. Uprawa organiczna.

Jak trafnie wskazuje nazwa, smak herbaty charakteryzuje się wyraźnie zaznaczonymi akcentami winogron szczepu Muscat, często uważanymi za wyznacznik jakości herbat darjeeling z drugiego zbioru. Herbata jest też lekka i kwiatowa – jak na drugi zbiór napar jest zaskakująco aromatyczny. Nie jest to wyraźnie wyczuwalne w suchych liściach, ale już po wrzuceniu do rozgrzanego czajniczka staje się jasne, że mamy do czynienia z darjeelingiem wyjątkowej jakości. Pod względem kwiecistości naparu może nawet budzić skojarzenia z oolongiem bai hao. Herbata z  certyfikowanych upraw ekologicznych.

Pochodzenie: Indie, dystrykt Dardżyling, ogród Jungpana 
Zbiór: Second Flush 2022

O ogrodzie Jungpana:
Jungpana, to też przykład świetnie zarządzanego ogrodu, który rok rocznie produkuje herbaty o stałej, bardzo wysokiej jakości. Ogród ten założony został w roku 1899. Przez lata był to najtrudniej dostępny ze wszystkich ogrodów. Dopiero w 2018 roku powstała droga dla samochodów prowadząca do ogrodu. Herbaty z Jungpana znane są z klasycznego smaku z wyraźnie zaznaczonymi akcentami winogron szczepu Muscat.
Parzenie
4g / 250 ml
90-95°C
I 2-2,5 minuty;
II 3-5 minut
2 parzenia
przeglądane