TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – zhuni xishi 150 ml

Czajniczek Yixing – zhuni xishi 150 ml
Czajniczek Yixing – zhuni xishi 150 ml – czajniczek z czerwonej glinki zhuni. Idealny do parzenia herbaty w pojedynkę, lub parzenia cennych herbat w małej ilości. 

Xishi to jeden z najbardziej klasycznych modeli czajniczków z Yixing. Jego okrągły kształt sprawia, że świetnie nadaje się do herbat, które potrzebują przy parzeniu więcej miejsca i się rozwijają. Krótki dzióbek gwarantuje strumień pod dobrym ciśnieniem, przez co napar wylewa się szybko – przy pojemności 150 ml tak samo szybko jak w innych czajniczkach o pojemności 100-120 ml. U nasady dzióbka filtr „kulkowy” bardzo dobrze filtrujący napar. 

Wykonany ręcznie z pomocą form. Nie jako odlew, lecz z plastrów gliny. Pieczęcie autora na denku, na rączce, pod pokrywką i na wewnętrznej ściance. 

Glina zhuni nadaje się do parzenia większości herbat, nawet do herbaty zielonej. Ponieważ jest najmniej porowata ze wszystkich rodzajów gliny zisha, nie pochłania aromatów i smaków tak mocno, a raczej podkreśla je – zarówno te dobre, jak i te niepożądane. Dlatego zalecamy stosowanie czajniczków zhuni do herbat wysokiej jakości.

Autor:  Zeng Chang 曾嫦
Pojemność: ok 150 ml
Masa: ok. 142 g
Długość (dzióbek rączka): 11,3 cm
Wysokość z pokrywką:  7 cm
Szybkość wylewania naparu: ok. 8 sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing
Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W trzynastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  
 
Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką.
akcesoria:
przeglądane