TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – zhuni wendan 125 ml

„pomelo”

Czajniczek Yixing – zhuni wendan 125 ml
Czajniczek Yixing – zhuni wendan 125 ml – czajniczek yixing z wysokiej jakości glinki cynobrowej, o niemal mistrzowskiej jakości wykonania. 

Wendan (文旦) jest modelem czajniczka yixing, który ma kształtem przypominać owoc pomelo. Kształt dzióbka i rączki mocno nawiązuje do popularnego czajniczka w stylu xishi.  Bardzo wygodny, nadający się do parzenia większości herbat przygotowywanych w stylu gongfu cha. Wykonany ze świetnej jakości czerwonej gliny zhuni z kopalni Xiaomeiyao (煤窯朱), jednego z najlepszych źródeł zhuni.
 

 

U nasady dzióbka znajduje się filtr w postaci 7 dziurek wydrążonych w korpusie. Pieczęcie artysty na denku, rączce, na wewnętrznej ściance korpusu i dwie pieczęcie pod pokrywką. Czajniczek dobrze wyważony, a napar wylewa się z niego stałym, dynamicznym strumieniem, bez kapania. Do czajniczka dołączony kaligrafowany „certyfikat” autora.

Glina zhuni, dosłownie glina cynobrowa, jest najlepsza do parzenia herbat wyższej jakości, szczególnie takich, w przypadku których zależy nam na dobrym odzwierciedleniu naturalnego aromatu herbaty. 

Pojemność: 125 ml
Masa: ok. 105 g
Wysokość z pokrywką: 6,5 cm
Długość (rączka-dzióbek): 10,5 cm
Szybkość wylewania naparu: ok. 8-9 sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W siedemnastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Przed pierwszym użyciem zalecamy kilkukrotne przelanie wrzątkiem. 
akcesoria:
przeglądane