TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – zhuni shuiping 95 ml

Czajniczek Yixing – zhuni shuiping 95 ml
NOWOŚĆ
Czajniczek Yixing – zhuni shuiping 95 ml – czajniczek yixing z wysokiej jakości glinki cynobrowej. Bardzo wysoka jakość wykonania. 

Shuiping (水平) to najbardziej rozpowszechniony model czajnicza yixing, uważany za standardowy. W tym przypadku twórca wprowadził kosmetyczne zmiany, które nadały mu dodatkowej elegancji i smukłości.  Bardzo wygodny, nadający się do parzenia większości herbat przygotowywanych w stylu gongfu cha. Wykonany ze świetnej jakości czerwonej gliny zhuni z kopalni Xiaomeiyao (小煤窯), jednego z najlepszych źródeł zhuni.
 
U nasady dzióbka znajduje się filtr w postaci 7 dziurek wydrążonych w korpusie. Pieczęcie artysty na  rączce i pod pokrywką. Na denku zamiast pieczęci wykaligrafowano fragment wiersza, którego autorem jest Li Bai, słynny poeta z czasów dynastii Tang: 惟有飲者留其.
Czajniczek dobrze wyważony, a napar wylewa się z niego stałym, dynamicznym strumieniem, bez kapania. Do czajniczka dołączony certyfikat autora.

Glina zhuni, dosłownie glina cynobrowa, jest najlepsza do parzenia herbat wyższej jakości, szczególnie takich, w przypadku których zależy nam na dobrym odzwierciedleniu naturalnego aromatu herbaty. 

Pojemność: 95 ml
Masa: ok. 89 g
Wysokość z pokrywką: 6 cm
Długość (rączka-dzióbek): 10,5 cm
Szerokość: 7 cm
Szybkość wylewania naparu: ok. 9-10 sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W siedemnastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Przed pierwszym użyciem zalecamy kilkukrotne przelanie wrzątkiem. 
przeglądane