TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – zhuni huaiyin 125 ml

Czajniczek Yixing – zhuni huaiyin 125 ml
NOWOŚĆ
Czajniczek Yixing – zhuni huaiyin 125 ml – wyśmienicie wykonany czajniczek yixing ze świetnej jakości glinki. 

Huaiyin (怀隐) to zdecydowanie rzadziej spotykany, ale bardzo wygodny i elegancki model czajniczka. Nadaje się do parzenia większości herbat przygotowywanych w stylu gongfu cha. Wykonany ze świetnej jakości czerwonej gliny zhuni z kopalni Xiaomeiyao (小煤窯), jednego z najlepszych źródeł zhuni.

 

U nasady dzióbka znajduje się filtr w postaci glinianego sitka. Pieczęcie artysty na denku, rączce i dwie pieczęcie pod pokrywką. Dobrze wyważony i lekki. Napar wylewa się stabilnym, dynamicznym strumieniem, nie kapie. 

Glina zhuni, dosłownie glina cynobrowa, jest najlepsza do parzenia herbat wyższej jakości, szczególnie takich, w przypadku których zależy nam na dobrym odzwierciedleniu naturalnego aromatu herbaty. 

Pojemność: 125 ml
Masa: ok. 104 g
Wysokość z pokrywką: 6,3 cm
Długość (rączka-dzióbek): 11,3 cm
Szerokość: 7,9 cm
Szybkość wylewania naparu: ok. 9-10 sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W siedemnastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Przed pierwszym użyciem zalecamy kilkukrotne przelanie wrzątkiem. 
przeglądane