TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Shipiao

Czajniczek Yixing Shipiao
Czajniczek Yixing Shipiao – klasyczny czajniczek z glinki purpurowej Yixing. Ozdobiony grawerowanym idyllicznym chińskim krajobrazem i chińską sentencją. 

Shipiao (石瓢) to jeden z najbardziej tradycyjnych stylów czajniczków z Yixing. Jego stożkowy kształt ma nawiązywać do kamiennego czerpaka do wody. Charakterystyczną cechą shipiao są też 3 nóżki u podstawy. 

To czajniczek średniej pojemności (200 ml) z sitkiem (7 dziurek) przy dzióbku. Wylewa dynamiczny strumień naparu, nic nie cieknie – jakość wykonania i dopasowania elementów jest bardzo dobra, mimo niskiej ceny. 

Uwaga! Grawerowane zdobienia różnią się w zależności od egzemplarza: 
Czajniczek 1:
Krajobraz: jezioro, chatka, człowiek w łódce; sentencja: 喫茶去
Czajniczek 2: 
Krajobraz: góry; sentencja: 清秋雅韵
Czajniczek 3: 
Krajobraz: most na rzece; sentencja: 茶禅一味

Czajniczki z glinki purpurowej mogą polepszać smak i strukturę naparu niektórych herbat. Szczególnie polecane są do herbat pu-erh i heicha oraz palonych oolongów. Mogą też dobrze sprawdzić się w parzeniu herbat czarnych i jaśniejszych oolongów, ale wymaga to wcześniejszych testów z danym typem herbaty. Charakterystyczne dla glinki purpurowej jest to, że ze względu na swoją porowatość może chłonąć aromaty parzonej w niej herbat. Dlatego zaleca się stosowanie jednego czajniczka tylko do jednej kategorii herbat. Czajniczki z Yixing wraz z używaniem i nasiąkaniem olejkami herbacianymi nabierają szlachetnej patyny. 

Czajniczek wysyłany jest w pudełku, dobrze zabezpieczony. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W trzynastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką.

Pojemność: ok. 200 ml
Masa: 170 g
Długość (dzióbek-rączka): 12,5 cm
Wysokość całkowita: 7 cm
Prędkość wylewania: 15 sekund
akcesoria:
przeglądane