TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Shi Piao

Czajniczek Yixing Shi Piao
Czajniczek Yixing Shi Piao - oryginalny, precyzyjnie wykonany czajniczek z wysokiej jakości glinki Zisha (czyt. dzysza) z Yixing. Posiada certyfikat oryginalności.
 
Czajniczki z Yixing powstają z myślą o herbatach klasycznych. Ten rodzaj glinki jest stosunkowo chłonny, dlatego powinno się przeznaczyć go do przygotowywania jednego rodzaju herbaty. Glinki z Yixing słyną także z wysokiej zawartości minerałów, dlatego nie stosuje się szkliwienia do powstałej z niej ceramiki. Dzięki temu podczas parzenia herbaty czajniczek “dojrzewa” poprzez chłonięcie unikalnych aromatów z liści Camelli sinensis. Tego typu imbryki najbardziej nadają się do ciemnych oolongów, jak np. Da Hong Pao, Mi Lan Xian Dan Cong czy Shui Xian lub pu-erh’ów.
 
Jak dbać o “yixinga”?
Ponieważ nieglazurowane czajniczki z porowatej glinki szybko nasiąkają aromatami, należy pamiętać, że nie można ich myć detergentami. Wystarczy przelewać je wrzątkiem. Ewentualnie można używać miękkiej ściereczki czy gąbki specjalnie przeznaczonej tylko to tego naczynia.

Pojemność: 200 ml.

Uwaga! Dostępna jest tylko 1 szt.
akcesoria:
przeglądane