TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Ping Gai

Czajniczek Yixing Ping Gai

Czajniczek Yixing "Ping Gai" – precyzyjnie wykonany czajniczek z cenionej chińskiej glinki z Yixing. Kluczowy "element" wśród akcesoriów niezbędnych do zaparzenia herbaty w stylu gong fu cha (chińska sztuka parzenia herbaty).

Wieczko jest idealnie dopasowane do czajniczka. Ułatwi to z pewnością manewrowanie czajniczkiem podczas przelewania naparu do chahai czy bezpośrednio do czarek.

Czajniczki z Yixing powstają z myślą o herbatach klasycznych. Ten rodzaj glinki jest stosunkowo chłonny, dlatego powinno się przeznaczyć go do przygotowywania jednego rodzaju herbaty. Glinki z Yixing słyną także z wysokiej zawartości minerałów, dlatego nie stosuje się do nich szkliwienia. Dzięki temu podczas parzenia herbaty czajniczek "dojrzewa" poprzez chłonięcie unikalnych aromatów z liści Camelli sinensis. Tego typu imbryki najbardziej nadają się do oolongów, pu-erh’ów i herbat czarnych.

Jak dbać o "yixinga"?
Ponieważ nieglazurowane czajniczki z porowatej glinki szybko nasiąkają aromatami, należy pamiętać, że nie można ich myć detergentami. Wystarczy przelewać je wrzątkiem. Ewentualnie można używać miękkiej ściereczki czy gąbki specjalnie przeznaczonej tylko to tego naczynia.

Pojemność: ok. 300 ml.

Uwaga! Dostępna jest tylko 1 szt.

akcesoria:
przeglądane