TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

​Czajniczek Yixing – Li Xing

​Czajniczek Yixing – Li Xing
Czajniczek Yixing – Li Xing – wysokiej klasy czajniczek z Yixing, wykonany z czerwonej glinki zhu ni. Bardzo lekki i delikatny.

Czajniczek w kształcie gruszki, czyli model li xing 梨形. Czajniczek wykonany z dużą dbałością, bardzo delikatny. Każdy, kto bierze go do ręki, jest zadziwiony jego lekkością. W środku sitko kulkowe zapewniające dobre filtrowanie nawet w przypadku drobnych liści. Materiał wykorzystany przy produkcji tego czajniczka to czerwona glinka zhu ni, jeden z podtypów purpurowych glinek z Yixing. 

Czajniczek pochodzi z manufaktury mistrza Gao, artysty z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji czajniczków z glinki purpurowej. Został wykonany przez jednego z uczniów pod nadzorem mistrza. Technika wykonania: korpus wykonany z odlewu, wykończony ręcznie. Pokrywka, dzióbek i rączka wykonane ręcznie, sitko wykonane z odlewu. Na denku i pod pokrywką znajdują się pieczęcie twórcy. 

Według samego pana Gao, czajniczek ten najlepiej nadaje się do parzenia herbat czarnych i jasnych oolongów. Dobrze podkreśla aromat każdej parzonej w nim herbaty. Mistrz zwraca uwagę, że czajniczek jest tak cienki i delikatny, że nie należy do niego wlewać wrzątku, kiedy jest nierozgrzany. Najpierw powinno się go ogrzać ciepłą wodą. W przeciwnym razie mogą wystąpić pęknięcia. 

Pojemność: 135 ml
Masa: 80 g
Szybkość wylewania naparu: ok. 12 sekund
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing 
 
Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek Yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W trzynastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  
 
Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką.

Dostępna tylko 1 sztuka!
akcesoria:
przeglądane