TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing – hongni shipiao 120 ml

Czajniczek Yixing – hongni shipiao 120 ml
Czajniczek Yixing – hongni shipiao 120 ml– klasyczny nieszkliwiony czajniczek yixing wykonany z czerwonej glinki. 

Shipiao (石瓢) to jeden z najbardziej tradycyjnych stylów czajniczków z Yixing. Jego stożkowy kształt ma nawiązywać do kamiennego czerpaka do wody. Na przestrzeni wieków powstało wiele wariantów tego wzoru, wprowadzanych przez kolejnych cenionych mistrzów. Prezentowana wersja to unowocześniona interpretacja bez trzech nóżek u podstawy i z nieco zmienionym kształtem rączki. Dzięki dosyć szerokiemu dzióbkowi szybko wylewa się z niego napar, co jest przydatne w przypadku herbat, które mogą się przeparzyć, gdy są parzone zbyt długo. Polecamy go zatem do surowych herbat pu-erh i chińskich palonych oolongów, przede wszystkim Yancha z gór Wuyi. 

Pojemność: ok. 120 ml
Masa: 155 g
Szybkość wylewania naparu: ok. 6 s 
Wymiary: 12 cm (dzióbek-rączka) x 5 cm (wysokość z pokrywką)
Pochodzenie: Chiny, prowincja Jiangsu, Yixing

Czajniczek wysyłany jest w ozdobnym pudełku wyściełanym gąbką i miękkim materiałem. Szanowny kliencie – zamawiając czajniczek yixing w naszym sklepie nie musisz martwić się o jego bezpieczeństwo w transporcie. W szesnastoletniej historii sklepu wysłaliśmy dziesiątki „yixingów” i wszystkie dotarły bezpiecznie!  

Dbając o swojego yixinga należy pamiętać, by nie myć go detergentami, a jedynie przemywać wrzątkiem. Można ewentualnie czyścić go wyznaczonym do tego ręczniczkiem lub szczoteczką. Przed pierwszym użyciem zalecamy kilkukrotne przelanie wrzątkiem. 
akcesoria:
przeglądane