TAK SMAKUJE HERBATA od 2006r.
wartość koszyka: 0 zł, koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  gramatura cena ilość rabat wartość
koszt dostawy od 12 zł - do darmowej dostawy brakuje 150 zł
do zapłaty 0 zł
KOD RABATOWY
OK
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE

Czajniczek Yixing Feng Huang

Czajniczek Yixing Feng Huang

Czajniczek Yixing Feng Huang – oryginalny czajniczek wykonany z cenionej glinki wydobywanej w okolicach miasta Yixing. Kluczowy "element" wśród akcesoriów niezbędnych do zaparzenia herbaty w stylu gong fu cha (chińska sztuka parzenia herbaty). Czajniczek jest stosunkowo duży i pojemny, dlatego najlepiej sprawdzi się do parzenia czarnych herbat lub pu-erh’ów.  

 

Czajniczki z Yixing powstają z myślą o herbatach klasycznych. Ten rodzaj glinki jest stosunkowo chłonny, dlatego powinno się przeznaczyć go do przygotowywania jednego rodzaju herbaty. Glinki z Yixing słyną także z wysokiej zawartości minerałów, dlatego nie stosuje się do nich szkliwienia. Dzięki temu podczas parzenia herbaty czajniczek "dojrzewa" poprzez chłonięcie unikalnych aromatów z liści Camelli sinensis.

 

Jak dbać o "yixinga"?

Ponieważ nieglazurowane czajniczki z porowatej glinki szybko nasiąkają aromatami, należy pamiętać, że nie można ich myć detergentami. Wystarczy przelewać je wrzątkiem. Ewentualnie można używać miękkiej ściereczki czy gąbki specjalnie przeznaczonej tylko to tego naczynia.

 

Pojemność: ok. 350 ml.

Uwaga! Dostępna jest tylko 1 szt.

 
akcesoria:
przeglądane